Kolej regionalna na Dolnym Śląsku jest oceniana jako najlepsza w Polsce. To zasługa dobrej współpracy samorządu województwa i Kolei Dolnośląskich

Szybki wypad nad Bałtyk, a może dwutygodniowy urlop? Niezależnie od planów i możliwości urlopowych, każdy chętny może wybrać się do Świnoujścia na pokładzie pociągu Kolei Dolnośląskich. To najszybsze połączenie kolejowe na tej trasie, przejazd trwa tylko 5 godzin i 13 minut!

Pierwszy skład KD Premium Nadmorski wyruszył z Wrocławia do Świnoujścia w sobotę 22 czerwca o 6:44 z Wrocławia z kompletem pasażerów na pokładzie. Na dwa kolejne kursy, czyli 29 czerwca i 6 lipca, spółka podstawi więc aż dwa połączone pięcioczłonowe Impulsy 2. Dzięki temu podwoi się liczba miejsc, która wyniesie dokładnie 498. Pociągi nad Bałtyk ruszają w soboty rano z Wrocławia, a w niedzielę można nimi wygodnie wrócić do domu. Co ważne, to połączenie bezpośrednie, nie trzeba więc przesiadać się i dźwigać bagaży z pociągu do pociągu. Koleją z Dolnego Śląska nad morze dotrzemy do 31 sierpnia. Pociągi będą kursować w każdy weekend oraz dodatkowo 15 sierpnia.

Pierwszy w tym roku pociąg KD do Świnoujścia wyruszył z kompletem pasażerów na pokładzie

- Zachęcam do wybierania pociągu podczas wakacyjnych przejazdów. Kolej to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu, a pojazdy naszego regionalnego przewoźnika są nowoczesne, komfortowe i ekologiczne. Dodatkowo, pociągiem Kolei Dolnośląskich dojedziemy nad morze w rekordowym czasie. Ubiegłoroczny sukces tego połączenia, z którego skorzystało ponad 7 tys. osób pokazuje, że Dolnoślązacy chętnie podróżują Kolejami Dolnośląskimi nad morze, ale też mieszkańcy województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego odwiedzają nasz piękny region – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pociągiem KD Premium Nadmorski nad Bałtyk można dojechać nie tylko z Wrocławia. Skład zatrzymuje się także w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Zielonej Górze, Szczecinie Dąbie oraz Międzyzdrojach. Połączenie zadebiutowało w wakacje 2023 roku. Skorzystało z niego wówczas ponad 7 tys. pasażerów. Liczba zajętych miejsc w pociągu sięgnęła blisko 90 procent.

Pociągi KD w każdy wakacyjny weekend oraz 15 sierpnia będą wozić pasażerów aż do Świnoujścia Fot. pixabay

- Kolej regionalna na Dolnym Śląsku rozwija się niezwykle dynamicznie. Prowadzimy w naszym województwie niespotykany w skali kraju projekt przejmowania nieczynnych linii kolejowych, ich rewitalizacji i przywracania na nich połączeń pasażerskich. Koleje Dolnośląskie kupują nowoczesne i ekologiczne pociągi do obsługi tras, których cały czas przybywa. W ostatnich latach ćwierć miliona Dolnoślązaków odzyskało po ponad 20 latach dostęp do kolei. Najbardziej cieszy fakt, że pasażerowie widzą i doceniają wysiłki samorządu województwa oraz Kolei Dolnośląskich. Podróżni uznali nasze województwo za realizujące najlepsze połączenia regionalne w Polsce – mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Koleje Dolnośląskie, oprócz realizacji przejazdów w regionie, dostrzegają także potrzebę zapewnienia lepszej łączności pomiędzy najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi i historycznymi ośrodkami w Polsce – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy najwięcej osób podróżuje po kraju. Koleje Dolnośląskie planują już niedługo wozić pasażerów na przykład do Warszawy. Na razie pociągi regionalnego przewoźnika jeżdżą do Świnoujścia.

- Prosty przykład: między Wrocławiem a Warszawą kursuje 13 par połączeń bezpośrednich. W Niemczech, między Berlinem a trzecim największym miastem, Monachium, liczba par połączeń dziennie to 25 – tłumaczy Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Składy Kolei Dolnośląskich ruszają do Świnoujścia w każdą wakacyjną sobotę z Wrocławia Głównego o godz. 6:44, a znam morza startują w każdą niedzielę o godz. 14:48. Dodatkowo 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego pociągi KD pojadą w obu kierunkach. Ostatnie połączenie ze Świnoujścia do Wrocławia wyruszy 1 września. Bilety z rezerwacją miejsca są dostępne stacjonarnie na dworcu w Legnicy, w Biurze Obsługi Klienta na dworcu Wrocław Główny oraz poprzez KOLEO - za 99 zł z Wrocławia i za 89 zł z Legnicy, Lubina, Głogowa i Zielonej Góry.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także