Piotr Dubaniowski skompletował hat-tricka

W miniony weekend drużyny piłkarskie z gr. VI klasy B rozegrały ostatnie mecze kontrolne przed startem sezonu 2024/2025. W niedzielę, 18 sierpnia, Ślęza Borów przegrała sparing z Ogniskiem Przeworno 1:2. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Mikołaj Mazepa.

W Ślęzie zabrakło najlepszego strzelca Jakuba Górniaka. Kibice z Przeworna cieszyli się z trafień Damiana Głowaczewskiego oraz Grzegorza Tupka. Tego samego dnia Orzeł Biały Kościół sprawdził formę Odry Kotowice. W zespole z gminy Strzelin zabrakło kilku ważnych zawodników. Kibice obejrzeli aż dziewięć goli, a Odra wygrała 5:4. Obie ekipy imponują skutecznością przed startem rundy jesiennej. W świetnej formie jest Piotr Dubaniowski, który skompletował hat-tricka. Jedno trafienie dołożył napastnik Konrad Kowalczyk. Wcześniej LKS Brożec towarzysko zmierzył się z Kwarcytem. Ekipa z Jegłowej zwyciężyła 4:3. Dla zwycięzców po dwa gole zdobyli Patryk Długosz i Michał Malinowski. Kwarcyt testował trzech zawodników. W sobotę, 17 sierpnia Feniks Pławna przegrał sparing z Jankowianką Wierzbno. Po pierwszej połowie rywale prowadzili 1:0, by ostatecznie wygrać 4:0. Dodatkowo Gromnik mierzył się z Klubem Piłkarskim z Kobierzyc. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się remisem 1:1. Bramkę dla klubu z gminy Strzelin zdobył Karol Gdula. Po zmianie stron z trafień cieszyli się już tylko przeciwnicy, którzy wygrali efektownie 6:1. Teraz czekamy na pierwszy gwizdek sędziego w gr. VI klasy B, który rozlegnie się już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia.

Wyniki meczów kontrolnych, 17-18 VIII:

Gromnik Kuropatnik – KP Kobierzyce 1:6

Ślęza Borów – Ognisko Przeworno 1:2

LKS Brożec – Kwarcyt Jegłowa 3:4

Odra Kotowice – Orzeł Biały Kościół 5:4

Feniks Pławna – Jankowianka Wierzbno 0:4