ZNAJDŹ NA STRONIE

Bartosz Gola (z lewej) i Maksymilian Gralec wyróżniali się w derbowym starciu

Po przerwie związanej z walką ze skutkami powodzi, piłkarze z gr. IV klasy A wrócili do rywalizacji o ligowe punkty. Bardzo ciekawie zapowiadał się derbowy pojedynek dwóch ekip z różnych biegunów tabeli: beniaminek z Kondratowic podejmował Strzeliniankę, która chciała kontynuować zwycięską passę. LKS Brożec zmierzył się z Burzą, a Ludów Śląski na wyjeździe sprawdził formę wymagającego rywala z Siechnic. W lidze opolskiej nasz powiat reprezentuje jedynie UKS Karnków. Podopieczni trenera Jakuba Marciniaka w miniony weekend nie rozegrali spotkania o punkty, ale towarzysko zmierzyli się z LZS-em Starowice. Sprawdźcie, jak radzili sobie Wasi ulubieńcy.

LKS Brożec zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. W ostatniej kolejce ekipa z gminy Strzelin podejmowała Burzę Bystrzyca. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się miejsce dla czterech młodzieżowców. Rywale objęli prowadzenie w 10. minucie, ale ich radość trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Szybko do remisu doprowadził Filip Gajewski, którego dokładnym podaniem obsłużył Wojciech Pilarski. To była piękna akcja młodych zawodników LKS-u. Starcie było wyrównane, a remis utrzymywał się do 82. minuty. To właśnie wtedy w polu karnym faulowany był Jakub Karoń. Sam poszkodowany „na raty” wykorzystał „jedenastkę” i zapewnił swojej drużynie wygraną 2:1. Takim samym wynikiem zakończyło się sobotnie starcie Ludowa Śląskiego z Energetykiem Siechnice. Zwyciężył klub z powiatu strzelińskiego. Jedną z bramek zdobył Jakub Denes, a raz zawodnik rywali przypadkowo umieścił piłkę we własnej bramce. Ludów Śląski prezentuje świetną formę w rundzie jesiennej. Trenerem klubu z Siechnic jest były kapitan Strzelinianki, Marcin Józefowicz.

Derby dla Strzelina

W niedzielne południe w Kondratowicach ciężko było znaleźć miejsce parkingowe przy stadionie piłkarskim. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców, którzy chcieli obejrzeć derbowe starcie Czarnych ze Strzelinianką. Obie drużyny znajdują się na różnych biegunach ligowej tabeli: klub z Kondratowic nie wywalczył jeszcze żadnego punktu w sezonie 2024/2025, a Strzelinianka wygrała wszystkie potyczki. To było ciekawe widowisko, a kibice obejrzeli aż dziesięć goli! Po pierwszej połowie goście prowadzili 4:2, aby ostatecznie zwyciężyć 10:3. Strzelinianka ma na sowim koncie komplet pięciu zwycięstw i liczy się w walce o Mistrzostwo Jesieni. Czarni muszą zacząć punktować, żeby odbić się od ligowego dna. Hat-trick Maksymiliana Gralca nie wystarczył w niedzielę nawet na wywalczenie punktu. W zespole ze Strzelina trzy bramki zdobył Maciej Nowak. Dobrze zaprezentowali się także bracia Ostrowscy, Dawid i Patryk. Obaj dołożyli po bramce.

Kolejka odwołana

Ze względu na powódź, Opolski Związek Piłki Nożnej zdecydował się przełożyć wszystkie mecze 6. kolejki gr. III opolskiej klasy A, w której nasz powiat reprezentuje UKS Karnków. Podopieczni trenera Jakuba Marciniaka jednak nie odpoczywali i 22 września na boisku w Karnkowie rozegrali sparing z LZS-em Starowice. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Michała Bednarza oraz Jakuba Pogody. Po zmianie stron inicjatywę przejęli rywale, którzy strzelili trzy gole i wygrali 3:2. UKS do gry o ligowe punkty powinien powrócić 29 września meczem przed własną publicznością z LKS-em Rusocin. Karnków zamyka ligową stawkę z jednym punktem na koncie.

Klasa A, gr. IV, kolejka 6., 21-22 X:

LKS Brożec - Burza Bystrzyca 2:1

Strzelcy: Filip Gajewski, Jakub Karoń (Brożec)

Energetyk Siechnice - KP Ludów Śląski 1:2

Strzelcy: Jakub Denes, gol samobójczy (Ludów Śląski)

Czarni Kondratowice - Strzelinianka 3:10

Strzelcy: Maksymilian Gralec 3 (Czarni), Maciej Nowak 3, Patryk Ostrowski, Dawid Ostrowski, Bartosz Gola, Bartosz Korgul (Strzelinianka)

KS Żórawina - GKS Kobierzyce 7:1

KS Brochów (Wrocław) - Błękitni Pustków Wilczkowski 0:3

Kolektyw Radwanice - Wicher Domasław 2:1

Sokół Marcinkowice - Rapid Domaniów 1:0

Korona Osiek - Sparta Wrocław 5:1

Klasa A, gr. III (opolska), kolejka 6, 21-22 IX:

Podzamcze Nysa - UKS Karnków (mecz przełożony)