ZNAJDŹ NA STRONIE

Radni i pracownicy starostwa podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RPS
Radni i pracownicy starostwa podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RPS
Sprawozdanie dyrektorów szkół z naszego powiatu było głównym punktem posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Strzelińskiego. Radni opiniowali też dwie uchwały.
We wtorek, 29 marca, w gabinecie starosty strzelińskiego Marka Warcholińskiego odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu. Zaproszeni na nie zostali dyrektorzy placówek oświatowych, którzy mówili między innymi o problemach wychowawczych w swoich szkołach. Jako pierwsza głos zabrała Beata Kudła - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie. - Do najczęściej zgłaszanych problemów przez uczniów naszej szkoły należą trudności w nauce, niska frekwencja, problemy z motywacją oraz niska samoocena - stwierdziła szefowa ZSO.
Następnie Anna Banaś z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim zwróciła uwagę na problem korzystania uczniów z urządzeń elektronicznych na lekcjach. Wspomniała też o spożywaniu alkoholu i paleniu papierosów przez młodzież, które odbywają się jednak w dużej mierze poza terenem szkoły. - Uczniowie, którzy przychodzą do nas, aby kontynuować naukę przynoszą ze sobą wzorce i nawyki, które nabyli w poprzednich szkołach - powiedziała.
Beata Schaffner, która piastuje stanowisko szefa Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelinie, zwróciła uwagę, że w skład jej placówki wchodzą szkoły od podstawowej do zawodowej. Dlatego też problemów w jej szkole jest dużo i związane są poniekąd z profilem funkcjonowania placówki, gdyż niektóre dzieci są niesprawne intelektualnie. - W poradni zdrowia psychicznego leczonych jest obecnie 14 naszych wychowanków - poinformowała dyrektor. Dodała także, że w ZPO realizowanych jest wiele terapii: pedagogiczna, psychologiczna oraz socjoterapia. Mówiła również o programach profilaktycznych i warsztatach zajęciowych, które prowadzi szkoła.
Swoje wystąpienie miał też Robert Kozuń, który kieruje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. - Praca wychowawcza jest jednym z najistotniejszych zadań statutowych szkoły - stwierdził szef placówki. W CKZiU również występuje kłopot z paleniem tytoniu przez młodzież, a sam dyrektor powiedział, że osobiście ufunduje nagrodę temu, kto znajdzie na to receptę. Młodzież, pełnoletnia, może niestety, to robić legalnie poza terenem szkoły.

Opinie były pozytywne
W części dotyczącej opiniowania projektów uchwał głos zabrała inspektor oświaty powiatowej Małgorzata Stachowiak. Dotyczyły one utworzenia dwóch placówek, które miały wchodzić w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim. Szerzej dyskutowano o tym na sesji Rady Powiatu Strzelińskiego, z której relację można przeczytać w tym numerze Słowa Regionu. Komisja wydała pozytywną opinię w sprawie przedłożonych projektów, po czym obrady zakończono.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ania
LO w Strzelinie
Dwadzieścia lat temu do LO dostawało się 6-8 osób kończących klasę 8 , 5-6 szło do technikum a reszta do szkoły zawodowej , którą można było uzupełnić po skończeniu i zdać maturę .Dziś LO straciło swój elitarny charakter .Jeśli mówimy o nagrodach to ci najlepsi zwykle dostają stare wydania książek kupione przez komitet rodzicielski w "taniej książce "które lądują na strychu .Proponuję wyjątkowo aby starostwo wzięło przykład z Wiązowa gdzie NAJLEPSI UCZNIOWIE dostają bony zakupowe (sprzęt sportowy , elektronika nie wymieniam nazw sieci ) .Z tego co wiem stypendium za dobre wyniki w nauce to ok 200 zł NA CAŁY SEMESTR .Co jest kwotą żenująco niską patrząc na cenę biletów miesięcznych PKS (20 km ok.130 zł) .Czyli stypendium nie wystarczy na dojazd do szkoły przez 2 miesiące .Czytając relację mam wrażenie ,że mówiono o problemach a nie o sukcesach . Gratuluję gimnazjum przy LO wysokiego miejsca w rankingach , oby Pani Dyrektor nie osiadła na laurach i potrafiła docenić wspaniałe dzieci które trafiły do jej szkoły . Świetne wyniki , teraz trzeba się starać aby zechcieli zostać w LO a nie uciekli do WROCŁAWIA .
0
Gravatar
spajker
RE: Kto i za co ufunduje nagrodę?
opinie dyrektorów szkół są zbieżne. współczesna młodzież to idioci pijacy narkomani i idioci stroniący od nauki. a po jaki chooooj trwonić publiczne pieniądze na przymuszanie alkoholika do zapamiętania dat historycznych albo do współrzędnyc h geograficznych?? za socjalizmu dla intelektualnych odpadków był ochotniczy hufiec pracy. uczono w nim debila przez 3 mce odróżniania szpadla od łopaty. dlaczego z publicznych pieniędzy szkoli się na siłę opornych idiotów? chodzi o wynagrodzenia nauczycieli|? a dać nauczycielom ich pensje i niech siedzą w domu. będzie taniej. debile po kilku latach poszukiwania pracy sami zapłacą za szkołę. debile idą do płatnej wyższej szkoły prawa i makijażu i myślą że są kimś więcej niż debilem. obrażają się na rynek pracy, który sadza ich na taborecie kasjera wbrew ich managerskim oczekiwaniom.
0

Przeczytaj także