ZNAJDŹ NA STRONIE

Właścicielami pasieki z Kurczowa są Magdalena Bednarz oraz Jerzy Pisański
Właścicielami pasieki z Kurczowa są Magdalena Bednarz oraz Jerzy Pisański
Nie ma zdrowszego produktu do słodzenia napojów niż miód. Wielu z nas docenia jego wyjątkowe walory smakowe, właściwości antybakteryjne oraz bezterminową datę do spożycia. Przydomowa pasieka to świetny sposób na swój naturalny i zdrowy miód.
Właścicielami jednej z takich pasiek są Magdalena Bednarz oraz Jerzy Pisański z Kurczowa, którzy są obecnie studentami IV roku weterynarii na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Postanowili założyć trzy ule, z których mają zamiar czerpać miód na własne potrzeby. Zachęcając wszystkich czytelników do zakładania własnych pasiek, postanowiliśmy zadać im parę pytań.

Jak dowiedzieliście się o pszczelarstwie i możliwości założenia własnej pasieki?
- W zeszłym roku na studiach mieliśmy przedmiot o nazwie choroby owadów użytkowych, który był poświęcony głównie pszczole miodnej. Na zajęciach mieliśmy okazję zakosztować pszczelarstwa podczas pracy w pasiece uczelnianej. Do założenia własnej pasieki zainspirował nas nie tylko ten przedmiot, ale przede wszystkim zauważony przez nas dramatyczny spadek populacji pszczół na naszym terenie w ostatnich latach. Jest to ogromny problem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zdecydowaliśmy się osobiście temu przeciwdziałać. Po zakończeniu zajęć na uczelni pomagaliśmy także w pasiece wujka Magdy - Jana Bandury ze Strzelina, którego doświadczenie pszczelarskie sięga ponad 50 lat. To on nauczył nas większości czynności, które trzeba wykonywać w pasiece i zaraził nas miłością do tych pracowitych owadów. To bardzo cenne, jeśli ma się takiego nauczyciela. Książki są ważne, ale nic nie zastąpi tego, że w razie problemu zawsze możemy zadzwonić i rozwiać nurtujące nas wątpliwości - powiedział Jerzy Pisański.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Przydomowa pasieka
mądre słowa. książki książkami a słowa człowieka z 50letnim doświadczeniem i tak warto posłuchać.
0

Przeczytaj także