Przestarzała sieć nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom inwestorów, którzy potrzebują znacznych ilości energii elektrycznej. Zdaniem burmistrz Doroty Pawnuk, to temat który powinien zostać uwzględniony w rządowych planach strategicznych.

– Tauron nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ilości energii elektrycznej, więc de facto blokowane są wszelkie inwestycje, łącznie z planowaną budową hal produkcyjnych “na sadach” – mówi burmistrz Dorota Pawnuk. – Inwestor potrzebuje 30 megawatów w pierwszym etapie na tę inwestycję, a Tauron nie jest w stanie zapewnić nawet 8 megawatów. Przez wiele lat zaniedbywany był rozwój infrastruktury sieciowej. Nasz GPZ [główny punkt zasilania – red.] wymaga rozbudowy. Tauron w obecnej chwili nie jest w stanie ani podać, ani odebrać energii, która byłaby ewentualnie produkowana na farmach fotowoltaicznych czy z wiatraków. Ta sieć się do tego nie nadaje. Jest to bardzo niepokojąca informacja. Dotyczy to niestety całego powiatu strzelińskiego i będę chciała zaangażować kolegów samorządowców z sąsiednich gmin, abyśmy wspólnie o potrzebną w tym zakresie inwestycję walczyli.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
STRZELIN
STRZELIN
Kilka lat gadania a na końcu okazało się że za mało prądu wogule ktoś interesował się co jest potrzeba na tego typu inwestycję czy ratusz myślał że w takiej hali wystarczy żarówka czy wogule myślał?
1
Gravatar
TruckdriverDST
Wielokrotnie powtarzałem że nasze miasto potrzebuje prawdziwego burmistrza.
2
Gravatar
spajker.
no ale już był prawdziwy gburmistrz. połeć słonicy przesiąknięty nikotyną i samouwielbienie m.
kłopot z dupokracją jest taki że chcąc być burmistrzem nie potrzebujesz innych cech aniżeli wsparcie rozlicznych sąsiadów wioskowych i growskich. chcąc zostać kierowcą np koparki to musisz zdobyć uprawnienia i zdać egzaminy. takim oto sposobem gminą powiatem województwem i krajem rządzi szumowina poklepująca się wzajemnie po plecach. tomasz adamek bokser z rozklepaną twarzą , góral po podstawówce kandydował na europosła. zapytany dlaczego to robi odparł że jakoś trzeba żyć. premierem był nauczyciel fizyki z małego miasteczka który nawet rozporka przypilnować nie potrafił ale krajem rządził. w ogóle nauczyciele to katsa ludzi z nadmiarem ego z nadmiarem pieniędzy i wolnego czasu to pchają się do rad i na stanowiska bo w swojej pysze myślą że społeczeństwo to ich uczniowie a oni są nieomylni i wszechwładni to okupują stanowiska urzędnicze. ludzie kandydujący na stanowiska urzędnice powinni przechodzić testy inteligencji, testy psychologiczne, wykazać się dobrym wykształceniem, dobrym doświadczeniem zawodowym. do tego dobra etyka. no ale do koryta pchają się świnie a wyborcom to pasuje.

-1
Gravatar
Zdziszek
Zamiast narzekać to może ściągnąć inwestora który zbuduje farmę wiatrową która zapewni wystarczającą ilość energii elektrycznej. Tuż za granicą powiatu strzelińskiego w rejonie Bąkowa powstaje taka farma na potrzeby nowej fabryki ogniw elektrycznych do samochodów w Nysie. Brać przykład.

1
Gravatar
DK
Taka inwestycja musi się opierać na stałym dostępie do energii, wiatraki mogą ją tylko wspomagać
1
Gravatar
Jsjdj
Wszystko wszedzie mozna a u nas sie nie da lub nie mozna lub cos tam - a to z kolei wynika z ograniczeń... Słyszałem o fabryce, ktora wybudowala dla swoich potrzeb mini elektrownie, tak wiec jak sie chce to mozna. Pytanie kim jest ten tajemniczy strzelinski inwestor z sadów, który ma tylko wymagania. Drugie pytanie dlaczego ponownie przed wyborami wraca temat inwestorów? Pytanie trzecie gdzie jest inwestor, ktory mial postawić fabryke lekkiej zabudowy dla samochodów ciezarowych? Tabliczka na słupie wisi od poprzednich wyborow a fabryki nie ma. Bicie piany, kielbasa wyborcza, pora odciac pępowinę
2
Gravatar
Spajker.
Kłopot jest taki że tzw inwestorem w strzelinie może być tylko osoba wzeniona w wiceburmistrza. Ten tzw strzeliński inwestor jest biorcą a nie dawcą. On coś chce to mu gmina daje. W drugą stronę to już nie działa. Zeus zamówił to mądra Atena to wykona na koszt ludu ateńskiego.
4
Gravatar
DK
Spajker, komentuj na głównym profilu , bo tylko takie komentarze mają jakiś sens. tu mało kto zagląda

0
Gravatar
spajker.
czyli gdzie? u cukiergóry?
0
Gravatar
Spajker.
Dzieci oligarchy należy wzenic w zarząd taurona i będzie na sadach milion terawatow energii za 10% jej ceny. W trosce o dobrostan oligarchy PGR usy przy władzy wycięły sad bo produkcja owoców się nie opłaca. W Hiszpanii się opłaca w Grecji się opłaca w niemczech się opłaca a w strzelinie się nie opłaca. Władze strzelina uznały za opłacalną likwidację sadu i jego sprzedaż swojemu dawcy prezentów. Władze strzelina uznały za opłacalne lobbowanie w tauronie. Uznały za opłacalne zbudowanie drogi z dworca PKP do sadu. Uznały za opłacalną budowę obwodnicy strzelina biegnącej obok sadu oligarchy. Jak pani premier Szwecji zapłaciła kartą służbową za prywatne zakupy w drogerii to przepraszała przez rok i wyleciała z posady premiera. No ale Strzelin to nie Szwecja. Tu policja dostała radiowóz od gminy aby dobrze było. Tu smrodliwa cukrownia kupiła radiowóz straży miejskiej aby dobrze było. Takie partnerstwo publiczno prawne w ramach którego publiczne pieniądze lądują w prywatnych kieszeniach. Strzał w dziesiątkę. 10%.
4

Przeczytaj również