Gmina Strzelin otrzymała 0,5 mln zł na remont i przebudowę dróg gminnych. Realizacja jednej z tych inwestycji szczególnie ucieszy rowerzystów.

Decyzją radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego gmina Strzelin otrzymała 552 tys. zł dofinansowania na remont i przebudowę dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W ramach pierwszego zadania wyremontowana zostanie droga gminna w Karszowie o długości ok. 1,2 km. Jak informuje strzeliński magistrat, zakres prac obejmować będzie m.in. wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, która służy rolnikom jako dojazd do pól uprawnych. Z drogi korzystają także okoliczni mieszkańcy, ponieważ łączy ona dwie miejscowości – Karszów i Piotrowice. Trasą tą przejeżdża także Strzelińska Komunikacja Publiczna.

Cały artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
dd
mnie to ciekawi, że w koło gminy/powiaty na remonty dróg otrzymały po 30mln zł z polskiego ładu a strzelin standardowo dostał nic. 500tys to jest kwota, którą można przeznaczyć na ułożenie asfaltu na długości 500m a wy z tej kwoty chcecie uzdrowić całą gmine. Obudzcie się ludziska bo wam grube miliony z polskiego ładu uciekły. Ten rok zapowiada się jako rekordowy rok pod względem pieniędzy na remonty dróg, w ościennych powiatach za tą sprawą wiele się dzieje, u nas była zapowiedz rekordowego budżetu i braku inwestycji. Gmina nieroztropnie dokłada się do zadań DSDIK oraz GDDKIA, a nie robi nic we własnym zakresie. GDDKIA i DSDIK mają swoje finansowanie i swoje budżety i nie potrzebują jałmużny od gminy.
2

Przeczytaj również