Kurz po remoncie na klatce schodowej

Kiedy wymienią nam okna? Dlaczego po remoncie pozostawiono rusztowania, a ekipa remontowa nie posprzątała po sobie? – pyta Ewa Walczak-Rychlik, emerytowana nauczycielka, która mieszka w kamienicy przy placu św. Jana w Strzelinie.

W grudniu zakończył się remont dachu kamienicy, w której mieści się niepubliczne przedszkole „Michałek” w Strzelinie. W budynku mieszka też kilku lokatorów. Prace trwały wiele miesięcy i były dosyć uciążliwe. Teraz mieszkańcy czekają na wymianę okien. Nie wiadomo, kiedy to nastąpi, bo zmiany musi zatwierdzić konserwator zabytków.

– Chciałam sama wymienić okna, ale władze starostwa kategorycznie zabroniły. Budynek jest zabytkowy i wszystko musi zatwierdzić wyższa instancja. Obawiam się, że na wymianę ram okiennych będziemy musieli dłużej poczekać – mówi Ewa Walczak-Rychlik, lokatorka.

Inny mieszkaniec dodaje, że wyremontowany miał być dach i odnowiona elewacja. Do tej pory wymieniono jedynie poszycie dachowe. Pani Ewa opowiada, że budynek należy do starostwa i w przeszłości przeszedł wiele zawirowań.

- Po remoncie pozostały rusztowania i inne rzeczy. Kiedy zostanie to posprzątane? - pyta Ewa Walczak-Rychlik

– Najpierw władze chciały uruchomić tu posterunek policji. W planach był też dom opieki społecznej. W kolejnych latach starostwo próbowało otworzyć hotel dla rodziców, którzy odwiedzają dzieci w centrum rehabilitacji „Celestyn”. Warunkiem było jednak pozbycie się lokatorów – opowiada emerytka.

Po remoncie na klatce schodowej został bałagan. Na parapetach i schodach zalega pył. Uszkodzone jest też okno. Pani Ewa założyła maskę i sama posprzątała część kurzu. 80-letnia była nauczycielka nie dała jednak rady posprzątać wszystkich pięter. Lokatorzy skarżą się, że pod bramą stoi część rusztowań i inne przedmioty z remontu.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Jaaa
Proszę cie
może dlatego że jest to budynek starostwa? Jest zabytkowy?
2
Gravatar
cześ
Ale mieszkają tam ludzie!!! Nie jest to jakieś muzeum gdzie przychodzą turyści i płacą za bilety!!! Ci co tam mieszkają sami powinni pokrywać remonty!!!
0
Gravatar
spajker.
remont taksówki i remont hotelu powinien finansować właściciel samochodu i właściciel budynku.
chwilowy pasażer taksówki i chwilowy użytkownik - najemca budynku powinien dostać te koszty remontu do rachunku za korzystanie z mienia starostwa. nie ma sprawy. starostwo zamawia firme sprzątającą i podnosi czynsz użytkownikom lokali o dodatkowe koszty sprzątania.
ludzie chcą mieć jakość mercedesa za cenę z aldi.
jak jest kurz do z pretensjami do gazety. jak dostaną wysoką jakość a w ślad za tym wyższy czynsz to z pretensjami do gazety.
ja mam dobry pomysł dla tych niezadowolonych ludzi. oni mi wynajmą swój lokal a ja bedę marudził.

1
Gravatar
cześ
A z jakiej racji za publiczne pieniądze ktoś ma im remontować??? Jak ja chcę wymienić okna to sam muszę je kupić i zapłacić za wymianę!!!
2

Przeczytaj również