- W okolicach wymienionych miejsc nie dochodzi do ciężkich przestępstw, są to raczej wykroczenia – poinformował asp. szt. SzałajkoNa początku 2010 roku weszła w życie tzw. ustawa antyhazardowa, która przewidywała stopniową likwidację rynku automatów o niskich wygranych. Nie można było uzyskiwać nowych zezwoleń ani przedłużać tych, które firmy już uzyskały. Na mocy ustawy wraz z końcem 2015 roku powinny przestać działać ostatnie legalne automaty, a od 2016 roku można będzie na nich grać jedynie w kasynach. W Strzelinie m.in. w okolicach Rynku funkcjonuje kilka lokali, w których można grać.
– Jak długo jeszcze? - pyta jedna z mieszkanek ulicy Kościuszki.
– Z prośbą o interwencję w sprawie funkcjonowania w Strzelinie lokali z automatami do gry zwróciła się do naszej redakcji jedna z zaniepokojonych mieszkanek.
- Strzelin staje się bardzo niebezpiecznym miastem – mówiła wzburzona. - W okolicy mojego miejsca zamieszkania znajdują się 3 tzw. salony gier czynne 24 godz. na dobę. Gromadzą się tam młodzi ludzie, którzy raczej nie pracują, a na pewno się nie uczą. Są niespokojni i agresywni. Nie wiem, kto jest właścicielem tych lokali i w jakim celu powstają one w Strzelnie jak grzyby po deszczu. Mieszkańcy ulicy Kościuszki oraz ulic przyległych często boją się wyjrzeć przez okno.
Kobieta opowiedziała naszemu dziennikarzowi, iż często obserwuje na ulicy Kościuszki podejrzane transakcje.
- Zatrzymują się auta na obcych rejestracjach – relacjonowała. - Wychodzą z nich młodzi mężczyźni, którzy wymieniają się czymś z czekającymi na nich osobami. Nie wiem czy to dopalcze czy narkotyki. Na pewno nie jest to chleb.
Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk potwierdziła, że 29 lipca br. jedna z mieszkanek Strzelina zwróciła się osobiście do UMiG z podobną prośbą dotyczącą lokali z grami hazardowymi. To była jedyna skarga, jaką w tej sprawie odnotował urząd.
- Pojawił się natomiast wniosek do budżetu na rok 2016 dotyczący rozbudowy systemu monitoringu miejskiego w związku działalnością lokali z automatami do gry – przyznała burmistrz. - Zwróciłam się także (30 lipca br.) z pismem do Urzędu Celnego we Wrocławiu z prośbą o przeprowadzenie kontroli punktów gier hazardowych na terenie Gminy Strzelin. W odpowiedzi Urząd Celny poinformował, że na naszym terenie prowadzone są, i w dalszym ciągu będą, kontrole punktów takiej działalności. W roku bieżącym przeprowadzono już 13 kontroli, zatrzymując do dalszego postępowania 30 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Burmistrz podkreśliła, że UMiG ściśle współpracuje z KPP w Strzelinie, wspierając się w ramach swoich uprawnień w działaniach dotyczących tych lokali.
Natomiast straż miejska podjęła czynności w zakresie ustalenia ilości lokali stanowiących salony gier na terenie miasta.
Oficer prasowy KPP w Strzelinie Ireneusz Szałajko przyznaje, że rynek oraz jego okolice (w tym szczególnie ulica Kościuszki) są tym obszarem miasta, w którym odnotowuje się największą ilość interwencji policji. Fakt ten nie jest jednak jednoznaczny ze stwierdzeniem, że wpływ na tę sytuację ma sąsiedztwo salonów z automatami do gier hazardowych. W lokalu przy ulicy Kościuszki 2 od początku bieżącego roku do połowy września zanotowano 8 interwencji. Zdecydowana większość z nich dotyczyła włamania do jednego z automatów i w konsekwencji kradzieży. Natomiast od stycznia przy ulicy Podwale 3, gdzie mieści się kolejny tego typu lokal, policja interweniowała tylko raz. Młodzi mężczyźni pod wpływem alkoholu zakłócali spokój, a przy próbie wyjaśnień dopuścili się ponadto znieważenia funkcjonariuszy policji.
- W okolicach wspomnianych miejsc nie dochodzi jednak do ciężkich przestępstw. Są to raczej wykroczenia – poinformował asp. szt. Szałajko. - Natomiast w sprawie weryfikacji legalności lokali z automatami do gier, co kilka miesięcy na naszą prośbę przyjeżdżają przedstawiciele służby celnej. Wszelkie działania (od kontroli po ewentualne zabezpieczenie automatu) podejmowane są właśnie przez nich. My, jako policja, pełnimy rolę asysty. Wkrótce, właściwie na dniach, tego typu lokale zostaną ponownie skontrolowane. Automaty do gry zostaną zweryfikowane pod kątem pochodzenia i legalności, a także zasadności ich używania. Sprawdzona zostanie również zgodność prowadzonej działalności z obowiązującymi przepisami prawa.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
..
s
kolejne wylęgarnie patologii
0
Gravatar
Jamci
.l..
"Oficer prasowy KPP w Strzelinie Ireneusz Szałajko przyznaje, że rynek oraz jego okolice (w tym szczególnie ulica Kościuszki) są tym obszarem miasta, w którym odnotowuje się największą ilość interwencji policji. Fakt ten nie jest jednak jednoznaczny ze stwierdzeniem, że wpływ na tę sytuację ma sąsiedztwo salonów z automatami do gier hazardowych". Czy ten gość jest poważny? KURWA pod filarami na Kościuszki handluje się narkotykami, tam nie ma kamery. Nie można spać w nocy bo drą ryje non stop, rozbijają butelki i śmiecą. Policja jak zwykle ślepa i głucha. Póki nie było "salonów" był spokój. Teraz są i policjant twierdzi że interwencje nie są jednoznacznie spowodowane tymi "salonami". TO CO SPOWODOWAŁO WZROST tych interwencji, UFO???
0
Gravatar
spajker
RE: Jest gdzie grać
na ul wiejskiej w warszawie też jest salon gier. tranwescyta odgrywa role kobiety, dureń odgrywa role mądrego, zniewieściały mężczyzna odgrywa rolę męża stanu, amatorzy odgrywają rolę profesjonalistów. warto by przegonić to towarzystswo i zakazać im dalszego działania. szemrane transakcje, posady a interwencji policji brak.
0

Przeczytaj również