Mieszkańcy oddawali swoje głosy do przenośnej urnyPo wyborach samorządowych przyszedł czas na wybory ludzi, z którymi mieszkańcy wiosek mają bezpośredni kontakt – sołtysów i członków rad sołeckich. W Dobrogoszczu, wsi nie posiadającej jeszcze świetlicy, wybory odbyły się w podstawionym na przystanku autobusie.

Alicja Arkitek, pracownik urzędu gminy, prowadziła wyborcze spotkanie mieszkańców Dobrogoszcza. Nadzorowała wybór oraz pracę komisji skrutacyjnej, w której skład weszli: Agnieszka Dzięcielska, Edyta Walukiewicz oraz Jan Majda. W tych nie do końca sprzyjających warunkach (zebranie w autobusie) komisja funkcjonowała całkiem sprawnie. Już po kilku minutach wiadomo było, iż kolejną kadencję zarządcy Dobrogoszcza będzie pełnił dotychczasowy sołtys Bogusław Sikora. Otrzymał on 29 głosów poparcia na 31 głosujących. W międzyczasie do autobusu dotarło jeszcze 3 mieszkańców i do kolejnego głosowania, na członków rady sołeckiej, przystąpiły 34 osoby. Na 150 uprawnionych do głosowania dobrogoszczan stanowi to 23% frekwencję. W skład rady sołeckiej weszli: Zbigniew Sochacki - przewodniczący (33 głosy za), Katarzyna Erdt (31 głosów) oraz Jan Strzelecki (25 głosów). Czwarty kandydat Jan Hołda otrzymał 10 głosów.
Następnie głos zabrał przybyły na zebranie Piotr Litwin radny RM Strzelina, który złożył gratulacje sołtysowi oraz podziękował mieszkańcom za udzielone mu poparcie w minionych wyborach samorządowych. Prosił i zachęcał dobrogoszczan do zorganizowania licznego spotkania, po oddaniu do użytku świetlicy wiejskiej, ze starostą oraz burmistrz Strzelina, których współdziałanie mogłoby dać rezultat i przyczynić się do wyremontowania jedynej dojazdowej drogi do wsi. Ogłosił również, że w budżecie gminy na 2015 rok przewidziano wstępnie kwotę 30 tys. zł na remont drogi dojazdowej do budynku nr 15.
Z kolei Alicja Arkitek oznajmiła, iż od 1 do 28 lutego burmistrz Strzelina czeka na wnioski dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa, wykorzystywanego do prowadzenia działalności rolniczej (dotyczy to faktur wystawionych od 1.08.2014 do 31.01.2015).
Z kolei mieszkańcy zgłosili uwagi odnośnie nieodebranego od nich eternitu, mieszania segregowanych przez nich śmieci przez firmę odbierającą, potrzeby postawienia w wiosce pojemnika na zużyte baterie i żarówki oraz zatrzymanej budowy świetlicy. Przedstawiciele gminy zanotowali potrzeby i obiecali niezbędne interwencje. W najdrażliwszej sprawie świetlicy, oświadczyli, iż termin realizacji budowy upłynął z końcem grudnia 2014 roku, w związku z czym wykonawca za każdy dzień zwłoki płaci odsetki karne. Natomiast przewidywany termin zakończenia realizacji inwestycji to marzec 2015.

Wybory sołtysa Dobrogoszcza odbyły się w autobusie

Wybory sołtysa Dobrogoszcza odbyły się w autobusie

Publikujemy także listę wybranych już sołtysów i rad sołeckich:
Biały Kościół - sołtys Franciszek Cygal; rada sołecka: Leszek Bandura – przewodniczący, Agnieszka Furcińska, Bożena Świderska, Paweł Oleszczuk, Ryszard Nowogrodzki.
Biedrzychów – sołtys Ewelina Mróz; rada sołecka: Wanda Sołtysik – przewodnicząca, Danuta Mróz, Helena Wilkosz, Krystyna Dobosz, Karol Sołtysik.
Bierzyn – sołtys Aldona Tomasik; rada sołecka: Adam Tupiec -przewodniczący, Anna Piestrak, Andrzej Calów.
Brożec – sołtys Tomasz Głowacki; rada sołecka: Włodzimierz Karoń – przewodniczący, Grzegorz Wilman, Ignacy Samuel, Krzysztof Chort, Katarzyna Tomaszewska.
Chociwel – sołtys Ewelina Serwicka; rada sołecka: Arkadiusz Kapica – przewodniczący, Adrian Kupski, Marek Serwicki, Michał Serwicki.
Częszyce – sołtys Paweł Antał; rada sołecka: Jadwiga Furdykoń – przewodnicząca, Mariusz Janduła, Bogusław Polanin.
Dankowice – sołtys Jan Bojczuk; rada sołecka: Tadeusz Michułka – przewodniczący, Janusz Skrzypczyk, Wiesława Ślęzak, Sławomir Ozarczuk.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Hildegard
Wybory w autobusie
Multilingual Connections charge the russian medical translation (https://reference.ocean.edu.vn/) projects fairly.
0
Gravatar
Charles
Słowo Regionu - Słowo Regionu
There are also particular cleaning gloves to grip the slats and move your hand from the left to the correct.Review my webpage ... Top venetian blind manufacturers - https://www.indiegogo.com/individuals/31237728/,
0
Gravatar
Ozi
RE: Wybory w autobusie
fajne zebranie w autobusie he he
0

Przeczytaj również