10 dyscyplin sportowych, warsztaty ruchowe i artystyczne oraz wystawa o zdrowiu – takie atrakcje w minioną niedzielę przygotowała Fundacja „Teraz Ziębice” dla Dolnoślązaków i nie tylko. Wszystko w ramach Igrzysk Sportowych Seniorów, które odbyły się w Ziębicach już po raz drugi. Impreza była częścią Programu „Aktywny Dolny Śląsk” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku w samych zawodach sportowych wzięło udział 157 seniorów. – Najliczniejsze reprezentacje przybyły ze Świdnicy oraz Stronia Śl. – wylicza Janina Lacel, prezes Fundacji „Teraz Ziębice”. – Rywalizowali także mieszkańcy Kłodzka, Barda, Bielawy, Oławy, Wrocławia, Strzelina, Ząbkowic Śl. i oczywiście samych Ziębic, a także tak odległych miejscowości jak Szklarska Poręba czy Oborniki Śl., a nawet Łódź! – uzupełnia. Najstarszy uczestnik miał 89 lat.

Zawody przygotowali i sędziowali: Wiesław Jabłoński i Łukasz Bogusz – utytułowani na międzynarodowych zawodach pasjonaci armwrestlingu z UKS Black Skorpion Przyłęk, trener badmintona i wuefista Tomasz Świderski, Leonarda Zdrojkowska – medalistka Mistrzostw Polski w skoku wzwyż i wieloboju, Franciszek, Damian i Kamil Jaszczyszynowie – siła napędowa Ziębickiego Klubu Bokserskiego „Jaskinia Lwa”, Grzegorz Tarka – mistrz krajowy brydża sportowego, Barbara Jankowiak i Mirosław Bilat, którzy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziębic „Ducatus” organizują turnieje gry w bule, Bogusława Kołsut – nauczycielka wychowania fizycznego, Maciej Łoś – prezes MKS Sparta Ziębice i bramkarz jej seniorskiej drużyny piłkarskiej, Paweł Dobrzański i Kacper Przybyło – kluczowi zawodnicy Klubu Piłki Siatkowej Faraon Ziębice i zawodnicy siatkarskich drużyn 2-ligowych oraz Tadeusz Kruszelnicki – multimedalista igrzysk paraolimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy w tenisie ziemnym.

Program Igrzysk uwzględniał nie tylko konkurencje sportowe. – Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa Expo Zdrowie. Aż 120 osób skorzystało z okazji i oprócz pogłębienia wiedzy na temat zdrowego stylu życia, przeszło szereg badań profilaktycznych – mówi Agnieszka Rzepka, wiceprezes Fundacji „Teraz Ziębice”. Organizatorem Expo Zdrowie był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Zarówno sportowcy, jak i kibice mogli wziąć również udział w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Jadwigę Wiewiórę – artystkę z Ziębic, nauczyć się tańczyć z cheerleaderkami z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, usprawnić działanie stawów w warsztatach ruchowych prowadzonych przez Wojtka Walkarza i Olgę Pobłocką z Ziębickiego kolektywu ruchowego: „Rusz się!”, pograć na bębnach afrykańskich z muzykami z formacji Foliba, a także posłuchać dobrej muzyki i pośpiewać z zespołem DSW.


W 2. Igrzyskach Sportowych Seniorów w Ziębicach najlepszymi sportowcami-seniorami okazali się:

Armwrestling

Kobiety:
1. Czesława Duninowska – Stronie Śl.
2. Katarzyna Przystaś – Drożków / gm. Żary
3. Helena Put – Strzelin
Mężczyźni:
1. Wiesław Jabłoński – Kalinowice Dolne
2. Mirosław Flis – Ziębice
3. Zbigniew Kotecki – Ziębice

Badminton

Kobiety:
1. Halina Matusiak – Bielawa
2. Beata Skoczylas – Ząbkowice Śl.
3. Barbara Oziębłowska-Rzepka – Ziębice
Mężczyźni:
1. Leszek Dyl – Stronie Śl.
2. Zenon Swędzioł – Świdnica
3. Leszek Grzyb – Bielawa

Biegi

Kobiety:
1. Krystyna Wachol – Świdnica
2. Kazimiera Dąbrowska – Świdnica
3. Anna Obajtek – Stronie Śl.
Mężczyźni:
1. Mirosław Flis – Ziębice
2. Andrzej Olewicz – Bardo
3. Kazimierz Szilder – Świdnica

Boks

Kobiety:
1. Anna Romańczuk – Stronie Śl.
2. Jolanta Hajnowska – Ziębice
3. Maria Sobko – Stronie Śl.
Mężczyźni:
1. Franciszek Ciempka – Ziębice
2. Edward Laskowski – Świdnica
3. Bogdan Surdyk – Wrocław

Bule

Kobiety:
1. Urszula Grodzicka – Kalinowice Dolne / gm. Ziębice
2. Urszula Tokarska – Strzelin
3. Alicja Kister – Świdnica
Mężczyźni:
1. Kazimierz Markowicz – Świdnica
2. Piotr Denysiewicz – Świdnica
3. Wiesław Dusza – Strzelin

Brydż sportowy

1. Grzegorz Tarka i Maksymilian Karpierz – Ziębice
2. Krystyna i Jerzy Dziarkowscy – Oborniki Śl.
3. Dariusz Pawliński i Józef Kolak – Ziębice

Lekkoatletyka

Kobiety:
1. Krystyna Lasek – Pieńsk
2. Czesława Duninowska – Stronie Śl.
3. Czesława Piechnik – Stronie Śl.
Mężczyźni:
1. Jan Walczak – Świdnica
2. Bogdan Surdyk – Wrocław
3. Zbigniew Dwojak – Świdnica

Piłka nożna

Kobiety:
1. Grażyna Gruszyńska – Świdnica
2. Eleonora Witkowska – Kłodzko
3. Anna Kaczmarek – Stronie Śl.
Mężczyźni:
1. Jan Nowakowski – Muchowiec / gm. Strzelin
2. Marian Baran – Strzelin
3. Marian Majchrak – Strzelin

Siatkówka

Kobiety:
1. Maria Omańska – Świdnica
2. Jolanta Kołodziejczyk – Stronie Śl.
3. Iwona Witowska – Świdnica
Mężczyźni:
1. Wiesław Łabęcki – Świdnica
2. Włodzimierz Binek – Świdnica
3. Marek Żmuda – Zebrzydów / gm. Marcinowice

Tenis Ziemny

Kobiety:
1. Katarzyna Przystaś – Drożków / gm. Żary
2. Krystyna Kotecka – Ziębice
3. Zofia Koziak – Strzelin
Mężczyźni:
1. Władysław Andruszków – Wrocław
2. Andrzej Krosta – Stronie Śl.
3. Ryszard Krowicki – Kalinowice Górne / gm. Ziębice

Organizatorem Igrzysk Sportowych Seniorów jest Fundacja „Teraz Ziębice”, a partnerami organizacyjnymi byli: Gminne Centrum Edukacji i Sportu, Ziębickie Centrum Kultury oraz Zakład Usług Komunalnych w Ziębicach. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”.

Więcej informacji na temat Igrzysk znajduje się na stronie: www.iss.ziebice.info oraz na Facebooku: www.facebook.com/IgrzyskaSportoweSeniorow.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Drugie Igrzyska Sportowe Seniorów w Ziębicach za nami!
1:0 dla ziębic. tam się zajmują sportem a w strzelinie organizują dożynki góralską muzyke i disco polo.2:0 dla ziębic tam 170 staruchów, z których każdy zaraz może zejść ze starości a już na pewno podczas wysiłku wchodząc na podium i brak straży ogniowej milicji obywatelskiej i wojsk obrony terytorialnej. w strzelinie drobna stłuczka przy orlenie i jadą 3 wozy strażackie 5 radiowozów i hufiec harcerstwa polskiego.
0

Przeczytaj także