W Ziębicach powstaje rocznicowy mural
Od pewnego czasu wiadomo było, że w Strzelinie powstanie patriotyczny mural. Kilka tygodni temu ruszyły prace przygotowawcze i oto na naszych oczach powstało malowidło. Centralnym elementem plastycznym jest postać Józefa Piłsudskiego, a przesłanie dzieła wiąże się z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Strzelina, w Ziębicach, również powstaje mural. Na ten cel wybrano ścianę jednego z bloków na Osiedlu Kopernika. Ten przy hipermarkecie przy ul. Wojska Polskiego, czyli wylotówce na Strzelin. Mural powstaje w związku z obchodami 750-lecia Księgi Henrykowskiej i zapisanego tam pierwszego zdania w języku polskim.

Tekst ukazał się w 46 (1035) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także