Coraz ładniejsza pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na gości czeka już ośrodek „Nad stawami” w Białym Kościele. Jakich zasad należy przestrzegać, chcąc korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych w tym miejscu?
Tegoroczne wakacje będą wyglądały zapewne inaczej niż w poprzednich latach. Mówi się o tym, że częściej będziemy decydować się na wypoczynek bliżej domu. Dobrą bazą wypadową może być więc lokalne kąpielisko w Białym Kościele, które zostało otwarte w ubiegły czwartek,11 czerwca. Funkcjonuje teraz w nowym reżimie sanitarnym. – Przede wszystkim na bieżąco jest wykonywana dezynfekcja ogólnodostępnych toalet i W ogólnodostępnych dla klientów toaletach znajdują się mydła w płynie oraz środki dezynfekujące. Przygotowano również tablice, informujące o prawidłowym sposobie mycia dłoniprysznicy – informuje Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego. – Przy każdej umywalce jest mydło w płynie, środek do dezynfekcji rąk oraz odpowiednie tablice, informujące o sposobie mycia. Wytyczne w zakresie bezpieczeństwa są zachowane. Przed kasami mamy oddzielone specjalnymi linami strefy dla osób, które wchodzą i które wychodzą. Są tam też informacje o zachowaniu dystansu oraz urządzenia bezdotykowe do dezynfekcji dłoni. W każdym domku jest środek do dezynfekcji. Po klientach domek jest zamgławiany specjalistycznym urządzeniem przy użyciu środka wirusobójczego – dodaje. Mimo że to dopiero początek sezonu letniego, to nie brakowało osób, które swój wolny czas postanowiły spędzić nad stawami w Białym Kościele.
Tekst ukazał się w 23 (1012) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.