Coraz ładniejsza pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na gości czeka już ośrodek „Nad stawami” w Białym Kościele. Jakich zasad należy przestrzegać, chcąc korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych w tym miejscu?
Tegoroczne wakacje będą wyglądały zapewne inaczej niż w poprzednich latach. Mówi się o tym, że częściej będziemy decydować się na wypoczynek bliżej domu. Dobrą bazą wypadową może być więc lokalne kąpielisko w Białym Kościele, które zostało otwarte w ubiegły czwartek,11 czerwca. Funkcjonuje teraz w nowym reżimie sanitarnym. – Przede wszystkim na bieżąco jest wykonywana dezynfekcja ogólnodostępnych toalet i W ogólnodostępnych dla klientów toaletach znajdują się mydła w płynie oraz środki dezynfekujące. Przygotowano również tablice, informujące o prawidłowym sposobie mycia dłoniprysznicy – informuje Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego. – Przy każdej umywalce jest mydło w płynie, środek do dezynfekcji rąk oraz odpowiednie tablice, informujące o sposobie mycia. Wytyczne w zakresie bezpieczeństwa są zachowane. Przed kasami mamy oddzielone specjalnymi linami strefy dla osób, które wchodzą i które wychodzą. Są tam też informacje o zachowaniu dystansu oraz urządzenia bezdotykowe do dezynfekcji dłoni. W każdym domku jest środek do dezynfekcji. Po klientach domek jest zamgławiany specjalistycznym urządzeniem przy użyciu środka wirusobójczego – dodaje. Mimo że to dopiero początek sezonu letniego, to nie brakowało osób, które swój wolny czas postanowiły spędzić nad stawami w Białym Kościele.
Tekst ukazał się w 23 (1012) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.