We wtorek, 25 sierpnia br., odbyła się sesja Rady Miejskiej Strzelina. Jednym z punktów obrad było nadanie tytułu „Zasłużonego dla gminy Strzelin” Annie Michalskiej oraz Wandzie Łużnej. Przez wiele lat były one sołtysami w swoich miejscowościach i aktywnie działały na rzecz lokalnej społeczności.
Anna Michalska przez dwadzieścia osiem lat była sołtysem Dębnik. W 2014 roku została laureatką organizowanego przez wojewodę dolnośląskiego konkursu „Sołtys Roku 2013”. Ideą konkursu było wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów. Pani Michalska od lat zaangażowana jest we współpracę gminy Strzelin z miastami partnerskimi z Niemiec i Czech. Ponadto poszukiwała darczyńców i dzięki jej zaangażowaniu gmina Strzelin, Dom Dziecka w Górcu, parafia w Białym Kościele oraz szpital w Strzelinie otrzymali wsparcie rzeczowe lub finansowe. Za swoją działalność na rzecz powiatu strzelińskiego została dwukrotnie nagrodzona Medalem Powiatu Strzelińskiego. Wnioskodawcą nadania pani Annie tytułu „Zasłużonej dla gminy Strzelin” są...
Wiecej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

spajker. Permalink2 +13 spajker.
RE: Od lat służą gminie i lokalnej społeczności
Pani łużna była posłem na sejm w PRL. Pan Pindel był sekretarzem PZPR w stanie wojennym.
można by jeszcze honorowe tytuły dać trockiemu stalinowi budionnemu i jagodzie. jaka miejscowość tacy honorowi obywatele. nie przypinam się do tych ludzi ale do łąpówkarsko komunistycznej włądzy tej pipidówy. nie dość że przez dziesięciolecia ci ludzie czerpali korzyści z racji bycia komunistycznym księciem to jeszcze pomniki im postawią. od razu widać kto jest przy władzy. w strzelinie można by jeszcze zrobić marsz poparcia dla łukaszenki.
2020-09-07 16:07 Cytować Zgłoś administratorowi
głupcio Permalink1 +1 głupcio
sołtys roku
A droga do dębnik po super remoncie.
2020-09-07 15:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.