Wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie przyłączyli się do akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia - Koronka na ulicach świata”. O godz. 15, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia, od 13 lat organizowana jest akcja odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach Polski i świata.

Swoje uczestnictwo w akcji modlitewnej można było zgłosić przez internet, za pomocą portalu „iskra.jezuici.pl”.
- Zgromadziliśmy się na placu przykościelnym przy pomniku św. Jana Pawła II, licznie przyszła młodzież i grupy modlitewne, róże różańcowe i parafianie - mówi Wanda Misiewicz, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. - Modlitwę prowadził neoprezbiter ksiądz Michał Staszak, który jest w naszej parafii od września. Modliliśmy się m.in. o pokój na świecie, o ustanie pandemii koronawirusa, za ojczyznę, prezydenta i rządzących, za kapłanów i o powołania kapłańskie, za Białoruś, za nas samych, nasze rodziny i o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów... Modlitwa była zanoszona ze szczerego serca. Przez internet połączyliśmy się z cała Polską, jak i całym światem.
Wierni licznie zgromadzili się na modlitwie na placu przykościelnym przy pomniku św. Jana Pawła II
Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink1 +6 spajker.
RE: Iskra Bożego Miłosierdzia
no tak. wyrażanie swojej woli i zero działań konkretnych. dobra wola kończy się tam gdzie trzeba wydać pierwszą złotówke z własnej kieszeni na zrealizowania swoich życzeń.
tzw powagi wyrażania życzeń ma dodać grypsera kościelna o błogosławionych podwyższonych skatowanych świętych wyklętych podwyższonych i poniżonych. życzenia są a działań brak.
teraz ja pomodlę się za dobry stan finansów polski czyli państwa pod dowództwem króla z nazaretu i królowej z izraela no ale złotówki podatku to ja nie zapłacę!!! niech sobie ten bimbrownik z nazaretu akcyzę za wino zapłaci to będzie miał pieniądze na rządzenie swoim królestwem polskim. robimy nowoczesną polskę. zamiast grup przedsiębiorców to grupy modlitewne. zamiast stać się kopią JPII to mamrotanie pod jego pomnikiem i sykliwość na co dzień.
2020-10-16 12:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.