Mieszkańcy ulicy Brzegowej skarżą się na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i znacznie przekraczają prędkość na tej drodze. Urząd proponuje konkretne zmiany. Czy zostaną zrealizowane, a rozwiązanie okaże się skuteczne?
Jakiś czas temu do naszej redakcji zatelefonował mieszkaniec ulicy Brzegowej w Strzelinie. W rozmowie skarżył się na kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość na wyremontowanym niedawno odcinku drogi. Podkreślał, że jest to niebezpieczne, zwłaszcza, że droga uczęszczana jest przez dzieci, idące do szkoły. Mężczyzna zasugerował, że na ulicy Brzegowej powinny zostać zamontowane progi zwalniające, które znajdowały się tam przed modernizacją drogi. O plany, dotyczące ewentualnych zmian na tej ulicy, zapytaliśmy administratora drogi, czyli strzeliński urząd. – Na ulicy Brzegowej jest wyremontowane wyniesione przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 5 – tłumaczy burmistrz, Dorota Pawnuk. – Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy, sprawa organizacji ruchu na ulicy Brzegowej została przedstawiona na spotkaniu, na którym omawiano różne propozycje, których wdrożenie ma spowodować poprawę bezpieczeństwa. Wstępnie postanowiono o zastosowaniu środka uspokajającego ruch w postaci szykan, początkowo obejmujących jeden, a docelowo dwa pasy ruchu. Jednakże ostateczne zmiany zostaną przedstawione dopiero po opracowaniu projektu organizacji ruchu – dodaje. Szykany to celowe przewężenia drogi, które wymuszają na kierowcach zmniejszenie prędkości, aby ominąć zamontowane przeszkody.
Tekst ukazał się w 40 (1029) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutajKomentarze   

Strzelinianin Permalink3 0 Strzelinianin
RE: Szykany drogowe rozwiążą problem piratów drogowych?
Na czole szykany postawić. Częstsze kontrole z użyciem "suszarki" rozwiąże problem. 3 m-ce bez prawa jazdy daje do myślenia
2020-10-31 22:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Snow Permalink2 +2 Snow
RE: Szykany drogowe rozwiążą problem piratów drogowych?
A może należy wydzielić gdzie można stać na tym wyremontowanym "parkingu" bo są miejsca że samochody są tak poparkowane ze 1 samochód przejeżdża na styk
2020-10-24 18:04 Cytować Zgłoś administratorowi
inga Permalink1 +10 inga
bt
to po co był ten remont? Należało zostawić "naturalne szykany" na tej ulicy, skoro na rozsądek suwerena nie ma co liczyć.
2020-10-23 14:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.