W poniedziałek, 4 stycznia, około godziny 18 dyżurny strzelińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na dachu budynku mieszkalnego w Strzelinie stoi mężczyzna, a jego zachowanie wskazuje, że chce z niego skoczyć. Akcję ratowniczą utrudniał padający deszcz oraz późna pora. Każdy nieprzemyślany ruch lub słowo mogło skończyć się tragedią.

Funkcjonariusze strzelińskiej policji, mł. asp. Wojciech Piotrowicz i mł. asp. Joanna Demska, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, potwierdzili tożsamość mężczyzny. Był on znany policji z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna znajdował się na stromym dachu i trzymał się komina. Zabarykadował też wejście na strych i okno dachowe. – Zaczęłam z nim rozmawiać. Przystał na moją propozycję, że pozwoli mi wejść na strych, kiedy przyniosę mu pewną rzecz – opowiada mł. asp. Joanna Demska. W ten sposób funkcjonariuszom udało się dostać na strych. Był bardzo ciasny, ciemny, znajdowała się tam wełna mineralna, która podrażniała drogi oddechowe. Zadaniem mł. asp. Joanny Demskiej było nawiązanie kontaktu z mężczyzną i prowadzenie rozmowy w taki sposób, aby odwieść go od próby targnięcia się na własne życie. – Razem z Wojciechem weszliśmy przez bardzo wąski właz tak naprawdę jednocześnie. Chcieliśmy dotrzeć na strych budynku, aby na miejscu niezwłocznie nawiązać kontakt z mężczyzną – mówi Demska. Funkcjonariusze komunikowali się między sobą jedynie gestami. Mężczyzna otworzył okno, ponieważ policjantka spełniła jego prośbę i przyniosła rzecz, o którą poprosił. Niestety, był zbyt daleko i nie było możliwości, aby od razu go złapać.
Mężczyzna stał na dachu budynku mieszkalnego przy ulicy Polnej w Strzelinie  i groził, że z niego skoczy
Tekst ukazał się w 1 (1040) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutajKomentarze   

Cześ Permalink5 -1 Cześ
Spajker=śmiec
Spajker jaką szkoda że cię uratowali :sad:
2021-02-15 19:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Świadom Permalink4 -1 Świadom
No tak
Każdy samobójcza to potencjalny ( przyszły) podatnik.
To dlatego muszą go ratować
2021-01-27 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink3 +2 TruckdriverDST
RE: Powstrzymali samobójcę
Wydaje mi sie ze to byl lotnik. On chcial poleciec do psychiatry.
2021-01-26 15:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Gosc Permalink2 +3 Gosc
Powstrzymali...
Co za [censored] chcial popelnic samobójstwo ssuwajac sie z takiego dachu dobrze ze z ławki w parku nie chcial skoczyc ciekawe czy zaplaci za koszty akcji nie uzasadnionej
2021-01-26 13:20 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +6 spajker.
RE: Powstrzymali samobójcę
temu samobojcy polecam odsłuch piosenki "czarna dziura" jarosława nohavicy.
samobójca najpierw by się tylko stoczył po dachówce a później upadł z wysokości 1 piętra czyli by się potłukł i połamał.
gdyby się solidnie połamał to jeździłby na wózku do końca życia i nie mógłby wejść już na dach po raz kolejny.
za mała wysokośc na śmiertelny skok.
2021-01-26 11:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.