To, że są wakacje nie znaczy wcale, że musi być nudno… Wystarczy mieć co najmniej 6 lat i skorzystać z oferty strzelińskich instytucji kultury, np. miejsko-gminnej książnicy.
Skończył się właśnie rok szkolny i czas rozpocząć wakacje. Zdalne nauczanie i godziny spędzone przed monitorem to już przeszłość, przynajmniej do września. Miejmy nadzieję, że w nowym roku szkolnym nie będą obowiązywały pandemiczne obostrzenia i dzieci spotkają się w szkole.
Lato i wakacje rządzą się jednak swoimi prawami. Uczniowie powinni odpocząć, dobrze się bawić i kulturalnie spędzać czas. Oferta Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie spełnia wszystkie te warunki.
Przez lipiec i sierpień biblioteka będzie otwarta dla czytelników, a dodatkowo w każdy wtorek i czwartek będzie oferować atrakcyjne zajęcia. Adresatami oferty są dzieci, które znają już strzelińską bibliotekę i te, które dopiero poznają to miejsce. Każde ze spotkań będzie poświęcone czemuś innemu. Będzie można np. spotkać się z obcą cywilizacją, pobawić się w prawdziwy teatr lub własnoręcznie zrobić śmieszną doniczkę. Nie zabraknie, oczywiście, konkursów dla młodych czytelników, którzy będą mogli sprawdzić się w odgadywaniu literackich zagadek. Niewątpliwą atrakcją będzie również pełna niespodzianek wycieczka po Strzelinie.
Imprezy będą odbywały się nie tylko w Strzelinie, ale także w Nowolesiu. Tam będzie można nauczyć się malować kwiaty lub rodzinnie spędzić czas na festynie sołeckim. Inne spotkanie odbędzie się na boisku, gdzie całe rodziny dowiedzą się, co można zrobić ze zwykłej gazety i papieru toaletowego.
Szczegółowy program będzie dostępny na oficjalnej stronie internetowej MiGBP w Strzelinie. Już dzisiaj warto zastanowić się, którą z bibliotecznych propozycji wybrać i zarezerwować czas.
O kolejnych imprezach, organizowanych przez bibliotekę będziemy informować na bieżąco.
Jeżeli dobrze bawiliście się, to przyślijcie zdjęcie. Umieścimy je na naszym profilu facebookowym a najciekawsze, najśmieszniejsze, w papierowym wydaniu „Słowa Regionu”.
Tekst kazał się w nr 24 (1063) "Słowa Regionu".
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.