W ostatnim czasie samorządy powiatu strzelińskiego podejmowały apele o przyznanie dodatkowego ambulansu dla Pogotowia Ratunkowego w Strzelinie. Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak, już w listopadzie podjął ten temat na sesji sejmiku.
- Poinformowałem jak wygląda sytuacja na terenie powiatu strzelińskiego. Otrzymałem odpowiedź, że podobna ilość karetek jest na terenie innych powiatów naszego województwa. Miejmy nadzieję, że dzięki tym apelom, jeden dodatkowy ambulans trafi do Strzelina. Pogotowia Ratunkowe leżą w kompetencjach samorządu województwa, natomiast o planie operacyjnym całego pogotowia decyduje wojewoda dolnośląski. Oprócz samego urzędu marszałkowskiego, kluczowa będzie decyzja wojewody - zaznacza Wojciech Bochnak.
Tekst ukazał się w nr 48 (1087) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

samodzielny Permalink8 0 samodzielny
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Ja kupiłem samochód za kilkaset tys i nie potrzebowałem apeli głoszonych na pół Polski ani stanowiska maszałka woj. a tym bardziej wojewody. Chciałem to auto i musiałem jedynie przyoszczędzić. no i pilnować żeby mnie takie darmozjady typu radni czy to gminni powiatowi lub wojewódzcy nie rządzili bo chyba wtedy bym wrotek nawet nie kupił.
2022-01-04 06:10 Cytować Zgłoś administratorowi
ddt Permalink7 +1 ddt
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Z powodu fatalnej kondycji służby zdrowia a Strzelinie wielu potrzebujących pomocy skorzystało z jednostek w Oławie lub w Brzegu. Wiecie że tam mają szpitale. Powiatowe dla lokalnej społeczności i jeszcze przyjmują ludzi ze Strzelina. T powiatowe szpitale mają stosowne do wykonywanych przez lekarzy zabiegów sprzęt i wyposarzenie. I co ciekawe szpitale posiadają swoje własne karetki, które jeżdżą też do Strzelina. Czy ludzie mieszkający 30 km od Strzelina żyją na innej planecie?
2022-01-03 18:33 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink6 +11 spajker.
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Cytuję Niusiek:
A mnie interesuje, co zrobił radny Bochnak przez tą kadencję dla Strzelina? Po za apelem o karetkę oczywiście.

kolegą radnego jest poseł ziemi strzelińskiej - karetkolog, który dyrektorował wojewódzkiej stacji transportu sanitarnego we wrocławiu. poseł karetkolog nie dał rady załatwić karetki ani z warszawy ani z wrocławia to co dopiero taki radny. karetkę się kupuje a nie załatwia. wystarczy nie płacić 180 000 zeta za aniołka na strzelińskim rondzie i już karetka jest. wystarczy nie płacić 250 000 zeta za wiszące kwietniki na kościuszki i już kolejna karetka jest. ludzi w urzędach jest 100 razy więcej niż spraw do załatwienia i za takie trwonione pieniądze na pensje ludzi niepotrzebnych do spraw niepotrzebnych można kupić sobie i nowy szpital i nowe karetki.
pieniądze wydawane przez budżet są trwonione i masowo marnowane a w zamian budżetówka od lat jęczy że jej zawsze za mało. nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. jak brakuje karetki to polityczna hiena jedna druga trzecia na trupie szpitala i transportu karierę polityczną robi. apeluje, ubolewa, obiecuje, płacze, zamknie do więzienia przeciwników politycznych, którzy do tego doprowadzili, to byłem ja. lista wyborcza numer 29 pozycja na liście numer 45.
2021-12-29 10:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Niusiek Permalink5 +6 Niusiek
RE: W Strzelinie brakuje karetek
A mnie interesuje, co zrobił radny Bochnak przez tą kadencję dla Strzelina? Po za apelem o karetkę oczywiście.
2021-12-29 09:44 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 +12 spajker.
RE: W Strzelinie brakuje karetek
karetka kosztuje +/- 200 000 zeta. pełnomocnik szpitala ds kontaktów z gminą kosztuje +/- 10 000 zeta na mc. radny co to apeluje kosztuje +/- 2 500 na mc za apelowanie i +/- 12 000 zeta za oglądanie jak inni kopią piłkę. razem próżniactwo i trwonienie publicznych pieniędzy kosztuje 24 500 zeta na mc tj. prawie 300 000 zeta rocznie. można za to kupić nową karetkę albo rozdać pieniądze miernotom a te miernoty raz w roku przyjmą do wiadomości że brakuje karetki i będą apelować.
2021-12-28 22:55 Cytować Zgłoś administratorowi
waldek Permalink3 +4 waldek
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Jak w karetce jeździ dwóch ufoludków w kombinezonach po okolicy na pusto to nie mają czasu, zatrzymają się chwilę na jednej ulicy później na drugiej.. Ile wam zapłacili za takie pajacowanie? Rodzina na pewno jest z was dumna.
2021-12-28 22:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Pppppp Permalink2 +8 Pppppp
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Praktycznie każda karetka odwozi pacjentów na Wrocław no to nie ma co sie dziwić że brakuje karetek. Pytanie po co nam taki szpital? To wszystko zmierza w kierunku ośrodka geriatycznego o stałym pobycie w mysl zasady emerytura za łóżko i wyżywienie.
2021-12-28 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 0 Cześ
RE: W Strzelinie brakuje karetek
Karetki to przeżytek, teraz się śmigłowcami lata! Trzeba przyszłościowo myśleć!!!
2021-12-28 16:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.