Chodnik w Ludowie Polskim jest w fatalnym stanie. Rosnące na nim drzewa powodują, że płytki są popękane i nierówne (na zdjęciu sołtys Robert Żabski)Chodnik w Ludowie Polskim jest w tragicznym stanie. Rosnące na nim drzewa sprawiają, że płytki są popękane i nierówne. Mieszkańcy bezskutecznie walczą o jego wymianę. Największe trudności w poruszaniu się po nim mają osoby starsze i matki z małymi dziećmi, ponieważ przejazd wózkiem jest niemal niemożliwy.

W Ludowie Polskim od wielu lat mieszkańcy borykają się z uporczywym problemem. W wiosce znajduje się chodnik (po lewej stronie, jadąc w kierunku Wrocławia), na którym rosną drzewa. Rozrastające się korzenie sprawiają, że płyty wypiętrzają się i pękają. Chodnik jest nierówny. Jego stan jest już tragiczny. Największe trudności w poruszaniu się po nim mają osoby starsze i matki z małymi dziećmi, ponieważ przejazd wózkiem jest niemal niemożliwy. Jedna ze starszych mieszkanek, przez nierówny chodnik złamała nogę. Problem jest dobrze znany sołtysowi, który walczy o poprawę tej sytuacji. – Chodnika nie da się już użytkować. Jest tak zdegradowany, że wymaga wymiany, a nie remontu – zaznacza Robert Żabski. Droga w Ludowie Polskim jest bardzo ruchliwa. Dla mieszkańców wymiana chodnika jest więc kwestią priorytetową. W ubiegłym roku usunięto kilka drzew, które rosły na chodniku. W tych miejscach ułożono płytki, które pozostawiają wiele do życzenia. – Chodnik znajduje się przy drodze wojewódzkiej. Wraz z gminą Strzelin wielokrotnie zwracaliśmy się do zarządcy w sprawie jego wymiany. Spotkałem się również z wicemarszałek Ewą Mańkowską w obecności burmistrz Strzelina. Dowiedzieliśmy się, że w 2015r. na drogę 395 relacji Strzelin – Wrocław nie ma ani złotówki – żali się sołtys. - Przeprowadzany był niedawno remont kilku odcinków na tej trasie. Mieszkańcy Ludowa Polskiego czują się pokrzywdzeni, gdyż roboty ominęły naszą wioskę. Cały czas odbijamy się od ściany i nie możemy doprosić się rozwiązania problemu – dodaje.

Światełko w tunelu…
W tej sprawie zwróciliśmy się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która jest zarządcą drogi. Jednostka już na wstępie podkreśla, że w bieżącym roku posiada ograniczone środki finansowe na remonty infrastruktury drogowej. Pojawia się jednak światełko w tunelu. – Mając jednak na względzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Ludowa Polskiego, według informacji przekazanej przez kierownika oddziału utrzymania Jacka Baszczyka, zostaną poczynione starania mające na celu poprawę stanu nawierzchni chodnika w ramach zadania „Poprawa stanu infrastruktury drogowej poprzez przebudowę i remonty dróg w obszarze Dolnego Śląska” – informuje Natalia Kita z DSDiK. – Po przeprowadzonej wizji w terenie, naprawa chodnika będzie wymagała usunięcia większości rosnących w nim drzew. W związku z tym zostanie sporządzony wniosek o wyrażenie zgody na ich usunięcie do burmistrza Strzelina. Po otrzymaniu decyzji zostaną podjęte dalsze działania – dodaje. Miejmy nadzieję, że zapewnienia DSDiK zostaną zrealizowane jak najszybciej i mieszkańcy w końcu będą mogli bezpiecznie korzystać z chodnika.

 

Komentarze   

stop obłudzie Permalink2 -2 stop obłudzie
RE: Wymaga wymiany, a nie remontu
Młody sołtys z ambicjami.Parę razy puszczą go w kanał to da sobie spokój i przestanie "władzy" głowę zawracać jakimś tam chodnikiem.
2015-04-09 14:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Abi Permalink1 +3 Abi
RE: Wymaga wymiany, a nie remontu
Cytat:
Mając na względzie ... zostaną poczynione starania ... zostanie sporządzony wniosek ... zostaną podjęte dalsze działania.
:lol:
2015-04-09 12:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.