W sali kinowej zamontowano już nowe fotele, a prace remontowe są na ukończeniuDo największych zadań gminy należy bez wątpienia budowa zaplecza Strzelińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza w Strzelinie (kino).

Mieszkańcy nareszcie będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem, którego koszty finansowe w 2015r. opiewają na 1.753.300 zł. Wiadomo, że nie obyło się bez przeszkód. Prace trwały dłużej niż zakładano. Ale udało się. - Wykonawca informuje, że na początku lutego zgłosi inwestycję do odbioru - mówi burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. - Procedury potrwają miesiąc, więc do 7 marca powinniśmy zdążyć z uroczystym otwarciem. Na 7 marca mamy już zakontraktowany zespół Raz Dwa Trzy. Strzeliński Ośrodek Kultury będzie rozdawał mieszkańcom wejściówki. Również 8 marca zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśli chodzi o wyposażenie, to oczywiście oprócz mebli biurowych, w które musimy zaopatrzyć budynek, brakuje nam wyposażenia sali kinowej i koncertowej. Mam na myśli profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie sceniczne oraz projektor. Kolejny raz złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury. Byliśmy z wizytą z panem dyrektorem SOK w Narodowym Centrum Kultury, by pokazać zdjęcia naszego obiektu i uświadomić, jak bardzo wsparcie finansowe jest potrzebne. Jesteśmy po etapie weryfikacji formalnej, teraz ocena merytoryczna. Czekamy – tłumaczy burmistrz.
Dodajmy również, że koszt oświetlenia, nagłośnienia, projektora oraz wyposażenia sali konferencyjnej to ok. 700 tys. zł. Wnioskowana kwota dotacji to 400 tys. Burmistrz wyjaśniła także, dlaczego zakupu wyżej wymienionych sprzętów nie uwzględniono w początkowych planach.  - Należy pamiętać, że kino projektowano w 2008 lub 2009 r. i sprzęt ówcześnie dostępny, biorąc pod uwagę postęp techniczny, do niczego teraz by się nam nie przydał – dodaje.
Burmistrz zdradziła nam plany dotyczące wykorzystania obecnej siedziby domu kultury przy ul. Brzegowej. - Mamy sygnał od byłych mieszkańców Strzelina, z niemieckiego Bundesheimatgruppe, że chcą przekazać nam swoje pamiątki w postaci dokumentów i zdjęć przedwojennego Strzelina – kontynuuje. - Wspólnie z panem dyrektorem Ośrodka Kultury planujemy, by w obecnej siedzibie zrobić izbę muzealną wraz z Centrum Informacji Turystycznej i tam właśnie wszystkie te pamiątki udostępnić turystom. Myślę, że w okolicach czerwca można by już taką ofertę turystyczną przygotować - kończy Dorota Pawnuk.

 

Komentarze   

Xd Permalink12 +1 Xd
RE: Uroczyste otwarcie kina
To w końcu będą tam projekcje filmów?
2015-03-06 16:39 Cytować Zgłoś administratorowi
ddd Permalink11 +7 ddd
RE: Uroczyste otwarcie kina
Gdzieś w słowie jest artykuł iż ten Pan Ostrowski dostał od Niemców książkę cenną o Strzelinie.. I powiedział że to On dostał i mu mieć i ze jej nie odda... A w ramach pracy oprowadzał. Więc winien ją oddać.. Inne też zabierze.. Hmmm dziwne że nikt z tym nic nie zrobił. No cóż..
2015-02-05 19:38 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink10 +5 obserwator
zaradność
Ostrowskiemu to możecie. Napisali w gazecie że mają większość i poparcie p.Burmistrz.
2015-02-05 13:26 Cytować Zgłoś administratorowi
wyborca Permalink9 +5 wyborca
RE: Uroczyste otwarcie kina
Cytuję Magula:
a co chodzi z wielkim radnym ostrowskim i książkami?

Niech sam wyjaśni p.Ostrowski ma tyle czasu bo wszędzie jego pełno w godz.pracy czum się właściwie zajmuje w OSiR 8)
2015-02-05 07:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Magula Permalink8 +3 Magula
uroczyste otwarcie kina
a co chodzi z wielkim radnym ostrowskim i książkami?
2015-02-04 21:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Hubal Permalink7 +6 Hubal
RE: Uroczyste otwarcie kina
Cytuję stop obłudzieobłudzi:
Skoro w budynku nie ma projektora ,to dlaczego to coś nazwano kinem?>

"ALLE KINO" :D
2015-02-04 20:05 Cytować Zgłoś administratorowi
kasia Permalink6 +6 kasia
kino
tylko żeby szanowny pan Ostrowski nie zabrał sobie tych pamiątek jak książki hmmm.....
2015-02-04 19:34 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink5 +1 spajker
RE: Uroczyste otwarcie kina
Cytuję stop obłudzieobłudzi:
Skoro w budynku nie ma projektora ,to dlaczego to coś nazwano kinem?>

ano dlatego że pomysł szastania pieniędzmi na kino bez projektora wymyślił latający cyrk monty pythona w sile 20 radnych. niedawno byłem w kinie z projektorem. przede mną siedzieli ludzie , którzy żarli popcorn, siorbali colę i oglądali filmy na swoich smartfonach. kino w strzelinie jest przygotowane na współczesnego widza. każdy przychodzi z własnym iphonem, ogląda sobie na nim co chce , żre popcorn trzyma nogi wyciągnięte na krzesle naprzeciw i wysyła info na fejsa, "byłem w kinie na premierze, było zajebiście"
2015-02-04 17:09 Cytować Zgłoś administratorowi
sdeno Permalink4 +7 sdeno
RE: Uroczyste otwarcie kina
Huuraaa!!! Po 4 latach udało się zakończyć budowę!!!! No ale skoro ludowi się to podoba to trudno. W zasadzie to nawet mogą nam dobrać prawa miejskie.
2015-02-03 14:39 Cytować Zgłoś administratorowi
stop obłudzieobłudzi Permalink3 +17 stop obłudzieobłudzi
RE: Uroczyste otwarcie kina
Skoro w budynku nie ma projektora ,to dlaczego to coś nazwano kinem?>
2015-02-03 13:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.