Google od dawna pracuje nad funkcjami utrudniającymi kierowcom korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy. Niedawno firma opracowała technologię, która ma blokować telefony z systemem operacyjnym Android, gdy tylko samochód ruszy. To ma sprawić, że na drogach będzie bezpieczniej.
Rozwiązanie nosi nazwę „Automated pacing of vehicle operator content interaction”. Funkcja ta ma działać aż do momentu, gdy auto się zatrzyma i ma odróżniać telefon pasażera od kierującego w danej chwili pojazdem. Za całość odpowiadać będzie sztuczna inteligencja, która na bieżąco analizuje zachowania użytkowników i ustala, kto korzysta z telefonu. Jak niejednokrotnie sami niekiedy się przekonujemy, nawet najlepsza technologia bywa zawodna. I nie ma pewności, że sztuczna inteligencja nie pomyli kierowcy z pasażerem i na odwrót.

Komentarze   

spajker. Permalink3 -1 spajker.
RE: Google będzie wyłączać telefony...
Cytuję Chłodnica:
Totalna inwigilacja na każdym kroku chcą kontrolować ludzi jak w filmach sf. Niedługo wolność będzie tylko wspomnieniem.

trzeba używać gotówki a nie karty, trzeba olać banki i telefony. ty możesz wyłączyć banki i telefony a nie odwrotnie. jak mi usługa telefonii nie pasuje to do widzewa. ja jestem dla nich dawcą kapitału a nie odwrotnie. ja bez ich telefonu przeżyję a oni bez moich pieniędzy nie przeżyją. telefony w 1000letniej polsce to pieśń ostatnich 25 lat. ludzie żyli bez telefonów ale telefonia bez ludzi nigdy. finisz.
2020-11-19 19:15 Cytować Zgłoś administratorowi
wr Permalink2 +1 wr
RE: Google będzie wyłączać telefony...
Nie żeby coś, ale ten dokument patentowy, który jest źródłem "rewelacji", pochodzi z kwietnia 2018 roku. Od patentu do realnego systemu długa droga.

Jeśli rozwiązanie będzie skuteczne - bardzo popieram. Najgorsze co się może stać, to pasażer nie będzie mógł otworzyć jakichś aplikacji (połączenia, mapy i przydatne rzeczy cały czas będą działać). A i tak pewnie będzie jakaś "furtka" - czyli wykonaj jakąś czynność która wymaga dużego skupienia przez dłuższy czas.

Technologia to rozwój, gdybyśmy cały czas bali się technologii to do dziś żylibyśmy przy ognisku, bez aut i elektryczności.

Kwestia prywatności danych to inna sprawa, powinna być możliwość całkowitego wyłączenia przesyłania danych do google'a
2020-11-19 12:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Chłodnica Permalink1 -2 Chłodnica
RE: Google będzie wyłączać telefony...
Totalna inwigilacja na każdym kroku chcą kontrolować ludzi jak w filmach sf. Niedługo wolność będzie tylko wspomnieniem.
2020-11-19 00:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.