W poniedziałek, 31 sierpnia, w Izbie Muzealnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Wiązowie podczas uroczystego spotkania wyróżniono najlepszych uczniów. W tym roku stypendia za osiągnięcia naukowe otrzymało sześcioro dzieci, a jedna osoba została nagrodzona za wybitne sukcesy sportowe.
W poniedziałkowym spotkaniu w Urzędzie Gminy udział wzięli wyróżnieni uczniowie oraz ich rodzice. Pojawiła się także Elżbieta Żuławińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązowie. – Spotykamy się kolejny raz po to, żeby przyznać nagrody dla uczniów, którzy uzyskiwali najwyższe średnie, jak również dla osoby, która promuje naszą gminę poprzez wybitne osiągnięcia sportowe – mówił burmistrz, Jerzy Krochmalny. Wśród wyróżnionych znalazła się Zuzanna Protokowicz, która w ubiegłym roku zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Zuzanna otrzymała nagrodę burmistrza w wysokości dwóch tysięcy złotych. Zuzanna Protokowicz otrzymała stypendium burmistrza za wybitne osiągnięcia sportowe Stypendium burmistrza Miasta i Gminy Wiązów przysługuje uczniom, którzy uzyskali średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych nie mniejszą niż 5,6. Za szczególne osiągnięcia naukowe uczniowie z gminy Wiązów otrzymali nagrodę w wysokości tysiąca złotych. W ubiegłym roku szkolnym najlepszą uczennicą w gminie była Julia Skorupska ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie, której średnia ocen wyniosła 5,79. Ponadto Julia otrzymała stypendium za szczególne osiągnięcia i nagrodę w kwocie 500 złotych, ponieważ zdobyła tytuł laureata w Dolnośląskim Konkursie Biologicznym zDolny Ślązak dla uczniów szkół podstawowych. Adrianna Podlaha, uczennica Szkoły Podstawowej w Wiązowie, uzyskała średnią 5,75. Eliza Ewiak i Marek Nasulicz, uczniowie tej samej szkoły, mogą pochwalić się średnią 5,61. W spotkaniu udział wzięli nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich dumni rodziceWśród wyróżnionych znalazły się także Natalia Bis oraz Wiktoria Tomaś ze Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie. Średnia ocen obu dziewczynek to 5,67. Okazjonalne dyplomy otrzymali także rodzice, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tym szczególnym dniu.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Igor Permalink2 0 Igor
RE: Najzdolniejsi uczniowie w gminie
Brawo Wy!!!
2020-09-22 17:00 Cytować Zgłoś administratorowi
wr Permalink1 +2 wr
RE: Najzdolniejsi uczniowie w gminie
W dobie wszechoebcnej głupoty i dezinformacji, gloryfikowania zachowań patologicznych miło jest poczytać o zdolnej młodzieży. Takich młodych to ja szanuję! Gratulacje, oby tak dalej, chciałbym żeby właśnie takie osoby tworzyły naszą przyszłość!
2020-09-22 14:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.