Trzy dni muzycznego i teatralnego świętowania. To pierwsze takie wydarzenie w mieście. Jak wyglądał program, co najbardziej spodobało się ludziom i kto niespodziewanie wyszedł na scenę?

Miniony weekend dla wiązowian był świętem kultury. W ramach projektu „Kultura – Interwencje”, Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała wydarzenie o ciekawej formule festiwalu ulicznego. Wszystko działo się nie na ulicach, lecz na placach przy ratuszu, oraz na balkonie magistratu. Od piątku do niedzieli w godzinach popołudniowo-wieczornych odbywały się przynajmniej 3 wydarzenia kulturalno–artystyczne. Jak już pisaliśmy w ostatnim wydaniu, były to bloki tematyczne. Niewątpliwie duża atrakcja były występy teatrów ulicznych. Ten sobotni ptrzyciągnął na rynek około 200 widzów. Nie dużo mniej było na teatrze niedzielnym. Z kolei sobotni pokaz sztucznych ogni zgromadził sporą ilość dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych były zajęcia plastyczne, a codziennie porcja występów muzycznych. Nie obyło się bez punktów nieplanowanych. Takim był mini koncert w wykonaniu Zbigniewa Patra, który zagrał dwa utwory na harmonijce ustnej, a na skrzypcach przygrywała mu Zuza Krupa. Imprezą towarzyszącą był turniej szachowy o Puchar Burmistrza rozegrany w niedzielę. Wygrała go zawodnik z Oławy Grzegorz Maruk, z którym miał okazje na zakończenie zagrać burmistrz Jerzy Krochmalny. Współorganizatorem turnieju był Andrzej Sobolewski ze Strzelina, a sędzią Jan Woźniak. W rywalizacji wzięło udział 22 szachistów.Klimat festiwalu była tak przyjemny, że miłośnicy muzyki po zakończeniu programu festiwalu zostali, by nadal śpiewać
Tekst ukazał się w 36 (1025) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Adam T. Permalink2 +3 Adam T.
Rynek zamienił się w scenę
Brawo, brawo, gratulacje i szacunek dla władz miasta i organizatorów. Świetna inicjatywa, która oby dalej się rozwijała, kulturowo wzbogacając i integrujac lokalną społeczność.
2020-09-29 17:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Irek Permalink1 -1 Irek
RE: Rynek zamienił się w scenę
Ania piękniejsza od córek.
2020-09-28 14:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.