We wtorek, 20 października, odbyło się zarybianie zbiornika „Kaolina” w Wyszonowicach. Przy przedsięwzięciu pomagali członkowie koła PZW nr 26 Wiązów.

Wpuszczona ryba pochodzi z Ośrodka Zarybieniowego w Szczodrem w gminie Długołęka. Tego dnia akwen został wzbogacony o 500 kg karpia i 5 kg lina. Takie łowiska zarybia się na ogół na wiosnę i jesień, gdyż w tych okresach odławia się stawy, z których pochodzi materiał zarybieniowy.
Podczas wpuszczania ryb do „Kaoliny” obecni byli wędkarze z wiązowskiego koła wraz z gospodarzem tego akwenu Romanem Widziakiem. Wszyscy chętnie pomagali w przenoszeniu ryb. Do skrzyni z rybami i wodą zamontowali specjalny, kilkunastometrowy rękaw, aby ryby mogły swobodnie wpaść do wody. Cała akcja trwała około dziesięciu minut i przebiegała bardzo sprawnie.

Tekst ukazał się w 42 (1031) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

cześ Permalink1 0 cześ
Zaraz, zaraz!!!
Kaolina to nie jedyny zbiornik należący pod PZW. Kiedy zarybianie innych zbiorników?!?!?!?
2020-12-08 18:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.