Gmina Wiązów ruszyła z wieloma inwestycjami i mniejszymi zadaniami. Na ostatniej sesji radni wysłuchali sprawozdania burmistrza w tej sprawie. Zdecydowano też o przekazaniu pieniędzy na drogi powiatowe. Gdzie zrobią drogę, gdzie chodnik, a gdzie mostek?
W piątek, 26 marca, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie odbyła się XXVII Sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Po otwarciu obrad przez przewodniczącą Ewę Schutterly, głos zabrał burmistrz Jerzy Krochmalny, który przedstawił swoje sprawozdanie z pracy w okresie między sesjami.
- Ogłosiliśmy zapytanie ofertowe na wykonanie projektu technicznego na przebudowę drogi w Wyszonowicach. Wartość tego zadania to 15 200 zł. Chcemy to wykonać ze środków covidowskich. Kolejne zadanie to budowa chodnika przy ul. Sikorskiego i Mickiewicza w Wiązowie. Zakupiliśmy materiały, a roboty wykonują pracownicy urzędu. (…) Dalej mamy wykonanie dokumentacji na drogę nr 514 (obręb Stary Wiązów - red.). Jest to droga na PSZOK. Termin realizacji określony jest na trzy miesiące - powiedział Krochmalny.
Mówił też o przebudowie przepustu drogowego na kanale „Młynówka”. Jest to mostek, przez który można przejść do boiska Świtezi. Gmina ogłosiła już zapytanie ofertowe na to zadanie. Wpłynęło pięć ofert. Najtańsza opiewała na kwotę 104 000 zł, a najdroższa na 129 000 zł. Oczywiście, samorząd wybrał tę najtańszą.
Trwa też modernizacja świetlicy w Jutrzynie. Wykonują ją pracownicy urzędu. - Jesteśmy już po pracach elektrycznych. Wykonany został też boks na sali głównej, przez co obniżono część sufitu. Usunięto też starą farbę i oczywiście nałożono nową. (…) Chcemy go zakończyć do końca kwietnia - oznajmił szef gminy. Wspomniał też, że wykonano nową podłogę w świetlicy wiejskiej w Starym Wiązowie, gdyż stara została uszkodzona.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.