Z raportu o stanie miasta i gminy Wiązów wynika, że 2 czerwca 2020 roku samorząd podpisał umowy na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru.
Wypłacono też dotacje celowe na dofinansowania prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych dla parafii rzymskokatolickich.
Parafie otrzymały dotacje w następującej wielkości: Rzymskokatolicka pw. Św. Michała Archanioła w Jaworowie - 10 000 zł, Rzymskokatolicka pw. Św. Franciszka w Jutrzynie - 10 000 zł, Rzymskokatolicka pw. Maryi Panny Częstochowskiej w Witowicach - 10 000 zł, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Andrzeja Apostoła w Kucharzowicach - 10 000 zł.
Dodatkowo zapłacono 2 000 zł za wykonanie projektu zabezpieczenia ruin kościoła w Miechowicach Oławskich.


Komentarze   

spajker. Permalink3 -1 spajker.
RE: Po 10 tys. zł na parafię
parafie dostały o 10 kilo. tyle to kosztuje lot rządowego embraira z warszawy do burdelu w rzeszowie. upsss na wiec z wyborcami. ten martwy cygan to potwierdzi a marszałek sejmu zaprzeczy. polską cechą podobno jest honor. 10 kilo to jeden rachunek w restauracji sowa albo prywatny lot do burdelu w rzeszowie. te 10 kilo to wstyd dla użytkowników kościołów, którzy zachowują się jak (,,,,,ten tego bo redakcja wytnie) i którzy chcą korzysta ze świątyni za free ale jak trzeba zapłacić to przejdą na judaizm.
2021-06-29 20:20 Cytować Zgłoś administratorowi
parafianka Permalink2 +1 parafianka
RE: Po 10 tys. zł na parafię
Cytuję Wiązek:
Chyba zapomnieliście napisać, jaka kwota jest przeznaczona na parafię Wiązów.

Wiązów złożył wniosek a potem go wycofał - to jak mieli dostać ?
2021-06-29 13:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiązek Permalink1 +1 Wiązek
RE: Po 10 tys. zł na parafię
Chyba zapomnieliście napisać, jaka kwota jest przeznaczona na parafię Wiązów.
2021-06-29 13:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.