Nowym sołtysem Miechowic Oławskich została Agata Źrebiec
Miechowice Oławskie mają nowego sołtysa. Została nim pani Agata Źrebiec. Porozmawialiśmy z nią o potrzebach mieszkańców tej miejscowości. Jakie inwestycje są dla nich najważniejsze?

Proszę powiedzieć coś o sobie.
– Nazywam się Agata Źrebiec. W Miechowicach Oławskich mieszkam od urodzenia. Wychowałam czworo dzieci. Jestem szczęśliwą żoną, mamą i babcią. Na dzień dzisiejszy nie pracuję, pomagam w wychowaniu wnuków. Od trzech lat zasiadam w radzie sołeckiej i angażuję się w sprawy wioskowe.

Była Pani jedyną kandydatką na sołtysa. Co skłoniło Panią do ubiegania się o tę funkcję?
– Nasz były sołtys z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Nie było chętnych, aby go zastąpić, więc to ja postanowiłam przejąć jego obowiązki na najbliższe dwa lata. Mamy parę pomysłów do zrealizowania w naszej wsi. Mam nadzieję, że z mieszkańcami i radą sołecką uda się zrealizować nasze plany.

Jakie potrzeby mają mieszkańcy Miechowic Oławskich?
– Potrzeb mamy bardzo dużo, ale ich realizacja zależy oczywiście od posiadanych funduszy. Chodniki w naszej miejscowości wymagają remontu. Jest to jednak droga powiatowa i nie od nas zależy decyzja o przystąpieniu do tej inwestycji. Oczywiście, będziemy o nią zabiegać. Mamy też świetlicę wiejską w budynku starej szkoły. Nie jest ona jednak w pełni wyposażona, więc ani nie możemy jej wynajmować, ani organizować różnych imprez. Marzy nam się jednak nowa świetlica. Jeśli chodzi o drobniejsze inwestycje, to planowanie wydatków z funduszu sołeckiego dopiero przed nami.
Tekst ukazał się w nr 48 (1087) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Nowa sołtys Miechowicach Oławskich mówi o potrzebach mieszkańców…
George powiedziała :
Niestety wieś nie ma szczęścia do sołtysa to już 3 sołtys w krótkim czasie, nie wiadomo jak długo będzie nam pracować z nową Panią sołtys, której oczywiście życzymy sukcesów. Była dobra Pani sołtys Pani Lidka, 20 lat zarządzała wioską i przestała się podobno podobać naszemu burmistrzowi. Kolejne jego typy były słabe, osoby sobie nie poradziły, była nawet poważna sytuacja, choć Temat zamieciony pod dywan, ludzie we wsi mówią, że sołtysowa zebrała pieniądze za podatek i był problem „z przekazaniem” środków do gminy. Ludzie chcieliby aby dawna Pani Sołtys wróciła
Ludzie by chcieli??? Przecież sami wybrali w głosowaniu! Czy ktoś wam siłą narzucił sołtysa???

0
Gravatar
George
Miechowice
Niestety wieś nie ma szczęścia do sołtysa to już 3 sołtys w krótkim czasie, nie wiadomo jak długo będzie nam pracować z nową Panią sołtys, której oczywiście życzymy sukcesów. Była dobra Pani sołtys Pani Lidka, 20 lat zarządzała wioską i przestała się podobno podobać naszemu burmistrzowi. Kolejne jego typy były słabe, osoby sobie nie poradziły, była nawet poważna sytuacja, choć Temat zamieciony pod dywan, ludzie we wsi mówią, że sołtysowa zebrała pieniądze za podatek i był problem „z przekazaniem” środków do gminy. Ludzie chcieliby aby dawna Pani Sołtys wróciła
0

Przeczytaj także