W środę, 15 grudnia, w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy Wiązów odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej. Jej głównym tematem była ocena Referatu Wodociągowo-Kanalizacyjnego z wykonanych inwestycji i remontów.
Naczelnik referatu przygotowała radnym obszerne sprawozdanie, które potem pokrótce omówiła. Z uwagi na mnogość zadań, skupimy się na tych, naszym zdaniem, najistotniejszych.
- Jeżeli chodzi o wymianę rurociągu stalowego na ul. Strzelińskiej, to nasi pracownicy już to wykonali. Powstała nowa instalacja na skrzyżowania między Strzelińską a Pocztową. Założyli też dwa bajpasy, bo musieli starą sieć odłączyć, a nową przyłączyć. (…) Został też zakupiony zbiornik wody pitnej dla Kucharzowic, który kosztował 68 880 zł. Nasi pracownicy go wymienią. Zostaną też zakupione materiały. (…) Przeprowadzono roboty budowlane na drodze gminnej w Wyszonowicach. Sama droga została już odebrana. Została tylko kwestia postawienia znaku, aby mogły poruszać się tam pojazdy rolnicze. (…) Pracownicy wykonali też chodnik przy ul. Sikorskiego i Mickiewicza. W sumie wyłożono 218 metrów kostki brukowej. (…) Udało się też przebudować przepust na kanale „Młynówka”. Wszystko jest zrobione zgodnie z dokumentacją. (…) Wykonano też dokumentację na drogę w Kucharzowicach. Złożyliśmy już wniosek do starostwa i będziemy starać się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne - wyjaśniała naczelnik.
Tekst ukazał się w nr 49 (1088) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Cześ Permalink1 0 Cześ
RE: Przyjrzeli się gminnym inwestycjom
Pięknie rozwija się nasza gmina!
2022-01-09 12:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.