To może być jedna z większych kwot z Polskiego Ładu, która wpłynie do samorządu z naszego powiatu. Mieszkańcy czekają na tę inwestycję wiele lat.

Jednym z beneficjentów Rządowego Funduszu Polski Ład w majowym rozstrzygnięciu została gmina Wiązów. Zadanie „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Starym Wiązowie I etap”, może uzyskać maksymalne dofinansowanie w kwocie ponad 9,4 mln zł.
Zwróciliśmy się do Jerzego Krochmalnego z kilkoma pytaniami dotyczącymi planowanej (?) inwestycji. Zapytaliśmy: 1. Na jakim etapie jest „rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Starym Wiązowie, etap I” w związku z pozyskaniem przez gminę Wiązów wielomilionowego wsparcia finansowego w ramach rządowego programu Polski ład? 2. Kiedy wykonawca wejdzie na plac budowy? 3. Jakie parametry będzie miała oczyszczalnie po zakończeniu inwestycji? 4. Kiedy inwestycja zostanie zakończona? i 5. Kto jest/będzie wykonawcą robót?
- Odpowiadając na Pana pytania informuję, że w chwili obecnej przygotowywana jest Specyfikacja Warunków Zamówienia dla zadania pn.: Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Starym Wiązowie I etap. Po ogłoszeniu postępowania zostanie wyłoniony Wykonawca prac – przekazał nam burmistrz. To znaczy, że...
Cały artykuł ukazał się w papierowym wydaniu Słowa

Komentarze   

spajker. Permalink2 0 spajker.
RE: Czy gmina Wiązów poradzi sobie z rozbudową oczyszczalni ścieków?
polska stepowieje. zanim zbudują oczyszczlnię ścieków to zabraknie wody i nie będzie już czego oczyszczać. oczyszczalnia skończy jak młynówka.
2022-08-08 16:33 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 0 cześ
RE: Czy gmina Wiązów poradzi sobie z rozbudową oczyszczalni ścieków?
Wy sobie najpierw poradźcie z wiecznymi przerwami w dostawie prądu i wody!!!
2022-08-08 12:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.