Było o węglu i rosnących cenach energii, ale także o inwestycjach i programach edukacyjnych. Sporo będzie się działo w najbliższym czasie w Szkole Podstawowej w Wiązowie. Planowane są inwestycje, które ucieszą uczniów. Zmieniono także koncepcję lokalizacji skateparku. Gdzie powstanie?
W piątek, 28 października, odbyła się XLVI sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Na wstępie burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Poinformował radnych, że przygotowano już dokumentację, tj. projekt i kosztorys inwestorski, na przebudowę drogi gminnej w Jędrzychowicach. Wiązowski magistrat dysponuje także dokumentacją projektową z pozwoleniem na przebudowę ulicy Spacerowej w Wiązowie, a także na pokrycie asfaltem drogi w Wyszonowicach.
Burmistrz Krochmalny mówił również o uroczystym przekazaniu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został zakupiony z pieniędzy, które gmina Wiązów otrzymała w ramach konkursu „Szczepimy się – Rosnąca odporność”. Szef gminy odniósł się także do tematu przebudowy oczyszczalni ścieków w Starym Wiązowie, o czym piszemy w innym miejscu gazety. Mówił również o zagospodarowaniu terenu przy świetlicy wiejskiej w Jutrzynie. Stare ogrodzenie zostało już zdemontowane, a pracownicy przygotowują się do wykonania nowego.

Koniec remontu coraz bliżej
Kolejnym tematem była budowa skateparku w Wiązowie. Zgodnie z pierwotnym planem, miał on powstać na terenie byłego basenu przy stadionie sportowym. Jak poinformował burmistrz Krochmalny, firma, która była odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji, nie wywiązała się z tego zadania. Zostaną jej naliczone kary umowne. Jednocześnie – jak poinformował burmistrz Krochmalny – podczas festynu rodzinnego i rozmów z mieszkańcami padła propozycja, aby skatepark zlokalizować jednak przy Szkole Podstawowej w Wiązowie. Zdaniem burmistrza, to dobra propozycja, ponieważ w tym miejscu powstanie wtedy monitorowany kompleks sportowy z boiskiem wielofunkcyjnym, placem zabaw, siłownią zewnętrzną i właśnie skateparkiem.
Na ten temat pisaliśmy w 44 (1132) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Cześ Permalink1 0 Cześ
RE: Skatepark powstanie, ale w innym miejscu?
Wy na ogrzewanie nie macie a chcecie skate park robić??? To jak to w końcu jest?????
2022-11-21 16:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.