Goście obecni na sesji Rady Miasta i Gminy WiązówRadni usłyszeli, jak są wydatkowane gminne pieniądze, na jakim etapie jest remont szkoły oraz świetlicy w Jaworowie, a także przedyskutowali obecną sytuację SCM. Burmistrz Jerzy Krochmalny zdał relację z działalności między sesjami. Kontynuowany jest program szczepień dla dziewczynek przeciwko zakażeniu wirusem HPV.

Zdecydowana większość rodziców wyraziła zgodę na szczepienia, które wykonywane będą w dwóch ośrodkach: Almed Abdul Salam Al-Medhagi oraz Praktyka Lekarza Rodzinnego Barbary Mierzwińskiej.
Urząd gminy czyni starania o sprzedaż nieruchomości gminnych. Trwa porządkowanie sieci hydrantowej oraz inwentaryzacja i tworzenie dokumentacji określającej położenie sieci wraz z zasuwami.
- Nie bez kozery dzisiejsza sesja odbywa się w Jaworowie – podkreślał Jerzy Krochmalny.
- Chciałbym, żeby wszyscy radni oraz sołtysi zobaczyli, w jaki sposób są wydatkowane pieniądze gminne. Pieniądze z tytułu termomodernizacji mogliśmy przeznaczyć wyłącznie na elementy poprawiające izolację termiczną budynku, takie jak dach, okna, ocieplenie czy wymianę instalacji co. Pozostały koszty związane z remontem ścian, sufitów i instalacji elektrycznej.
W dalszej części sesji rada przyjęła uchwałę przeznaczającą 160 tys zł na wyżej wymieniony cel. Burmistrz poinformował, że obsługą bankową rachunku bieżącego miasta i gminy będzie zajmował się Bank Spółdzielczy w Oławie. Umowa podpisana jest do 2020 roku.
Została również podpisana umowa na zakup energii elektrycznej. Stawka za 1MWh jest niższa niż w ubiegłym roku i wynosi 228zł.
Wykonane zostały pomiary natężenia energii elektrycznej na obwodach oświetleniowych. Doszło do podpisania porozumienia z firmą Rabbit, która ma przedstawić kalkulację, określić regulatory mocy. Celem działań jest zapewnienie całonocnego oświetlenia w gminie.
Burmistrz przedstawił listę bieżących remontów. W Wiązowie powstała nowa altana, trwa remont w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, w świetlicy w Gułowie, w Bryłowie, w Jaworowie, trwa przebrukowanie ulic Staszica i Świerczewskiego w Wiązowie.
Na sesji radni przyjęli uchwałę dotyczącą zmiany budżetu na 2015 rok .Przeznaczono m.in. 100 tys. zł na utwardzenie dróg osiedlowych, 16 tys. zł na dokumentację renowacji elewacji wiązowskiego ratusza, 50 tys zł na zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Wyszonowicach, 32 tys. zł na 2 etap modernizacji świetlicy w Jaworowie.
Radni przyjęli jednogłośnie uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy na lata 2015-2019 oraz w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie wsi Jutrzyna (w części dotyczącej terenów rolnych), w sprawie programu opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt oraz w sprawie zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich. W połowie kwietnia, po konsultacjach z mieszkańcami zostanie ustalony ostateczny grafik zebrań wiejskich, na których zostaną przeprowadzone wybory sołtysów.
Istotną część sesji stanowiło wystąpienie radnej powiatu strzelińskiego Magdaleny Krupy, która zdała relację z szeroko omawianej na obradach Rady Powiatu Strzelińskiego aktualnej sytuacji w SCM. Uspokoiła zebranych, iż, bez względu na sytuację związaną z prowadzonym postępowaniem upadłościowym, szpital działa i działać będzie. Wspólnie z Jerzym Krochmalnym zaapelowała o korzystanie z usług strzelińskiej placówki. Bo właśnie to może ją uratować – więcej pacjentów to więcej pieniędzy dla szpitala.

 

Komentarze   

ja Permalink3 +5 ja
RE: Sołeckie wybory i remonty
Były wybory i wybraliście tego któremu za to nalezy podziekować na kolejną kadencję to teraz nie narzekajcie. Macie coście chcieli. Nie wierzę że przy następnych wyborach pójdziecie po rozum do głowy. Rozejrzyjcie się w koło, czy coś się zmienia na lepsze po ponad dwóch latach rządów krochmalnego? Ja nie widzę, i nie zobaczę. Całe dzialania skupia na trwaniu na stolku. Gminę i Wasze problemy ma w nosie !!!
2015-04-22 20:04 Cytować Zgłoś administratorowi
men Permalink2 +5 men
RE: Sołeckie wybory i remonty
Jestem po zabiegu wykonanym w powiatowym szpitalu, ale nie w Strzelinie. Szpital w całości odremontowany, nowy blok operacyjny, świetnie wyposażony. Personel miły i usłuzny. Więc można. Po wypisaniu ze szpitala skierowanie do przychodni przyszpitalnej na zmianę opatrunku a potem usunięcie szwów. Dzwonię do SCM , mówię o co chodzi i słyszę że mogą mnie zarejstrować na połowę maja a było to w marcu. Zadzwoniłam do szpitala gdzie zabieg wykonano i na drugi dzień miałam wizytę. Przypadek ten jest prawdziwy, więc może lepiej żeby ten szpital zlikwidowano i nie marnowano tam pieniędzy. Tak że "podziękujmy" krochmalnemu że pomocy lekarskiej musimy szukać w innych powiatach.
2015-04-22 19:56 Cytować Zgłoś administratorowi
viola Permalink1 +5 viola
RE: Sołeckie wybory i remonty
Rozpaczliwe wołanie na puszczę.... Oto koleżanka powiatowa bez-radna i bez pojęcia wspiera krochmala w ukryciu jego nieudolności. Bo komu "dziękować" za upadek szpitala? Kto był starostą wtedy gdy trzeba było ratować szpital a nie pogrążać go? Te idiotyczne pomysły z tomografem z Przychodnią przyszpitalną to był szczyt głupoty, który teraz procentuje. Teraz trzeba być wyjątkowo głupim, żeby znów dać nabrać się na "specjalistów" w strzelińskim tzw. szpitalu.
2015-04-18 16:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.