Prace prowadzone są jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz budynkuOd 23 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworowie znaczenie słów ciepła szkoła nabiera nowych walorów. Wkrótce budynek, już przyjazny dla dzieci, stanie się przyjazny dla kieszeni samorządu. Obecny remont znacznie obniży koszty jego utrzymania.

Przekazanie placu robót i podpisane umowy z wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu przez Urząd Miasta i Gminy Wiązów, odbyło się 22 stycznia (w czwartek). Firma Koncept Piotra Szczerby z Częstochowy z pracami ruszyła następnego dnia. W ramach działania wykonawca zobowiązał się do modernizacji instalacji C.O. (która obejmuje demontaż i założenie nowych rur i grzejników), wymiany starej stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenia stropu na poddaszu. Firma Piotra Szczerby zajmie się także likwidacją obecnego pokrycia dachu i ponownym zadaszeniem. W szkole zrobi się przytulniej, dzięki dociepleniu zewnętrznych ścian oraz wymianie tynków wewnętrznych. Ukoronowaniem prac będzie odmalowanie budynku, dzięki czemu nabierze nowych walorów estetycznych.
SP w Jaworowie już wkrótce będziemy mogli zaliczyć do obiektów korzystających z odnawialnych źródeł energii. Na dachu budynku zostaną zamontowane kolektory słoneczne, które w ekonomiczny sposób zaspokoją potrzeby uczniów na ciepłą wodę i wspomogą ogrzewanie główne. Całkowity koszt robót to 477 tys. zł. O zasadność wydania tej kwoty zapytaliśmy dyrektor SP Jaworów Aleksandrę Stadnik: - Uważam, że koszt całego remontu jest adekwatny do rozmiaru zadań, które zostaną wykonane. - powiedziała nam dyrektor. - To przedsięwzięcie na dużą skalę, obniżające koszty utrzymania, ale przede wszystkim polepszające warunki nauki i pracy. Ważna jest również poprawa wyglądu odnawianej części szkoły. Ta zmiana napawa dumą całą społeczność szkoły i lokalne środowisko. Zwykle nie mówię o pieniądzach, ponieważ nie ma takiej ceny, która odzwierciedliłaby wartość pracy poświęconej dla dobra dzieci. Taki jest przecież cel wszystkich naszych wspólnych działań.
Pracy jest dużo, a czasu mało. Ostateczny termin zakończenia zadania to 30 kwietnia. Na czas remontu dyrekcja szkoły, spodziewając się utrudnień w organizacji, wprowadziła kilka kluczowych zmian. Stara część szkoły została zamknięta i wyłączona z pracy. Klasa IV uczy w świetlicy szkolnej, a oddział przedszkolny i punkt przedszkolny w sali gimnastycznej. Choć takie „przeprowadzki” mogą być uciążliwe, odrobina cierpliwości i zrozumienia ze strony rodziców, uczniów i nauczycieli zaowocuje znaczną poprawą warunków, w jakich dzieci będą mogły zdobywać wiedzę, a pedagodzy pracować.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.