2500 nowych miejsc pracy oraz 770 mln złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy w pierwszym kwartale 2021 roku.
- To najlepszy rezultat pod względem zatrudnienia oraz nakładów inwestycyjnych w rankingu krajowych spółek zarządzających strefami ekonomicznymi. Efekty pracy całego zespołu w pierwszym kwartale są potwierdzeniem naszej skuteczności oraz atrakcyjności oferty spółki– podkreśla Artur Siennicki, prezes zarządu WSSE.
Pierwszy kwartał roku przyniósł aż trzy inwestycje w rejonie wrocławskim. Największa dotyczy amerykańskiego koncernu Align Technology, który zainwestuje ponad pół miliarda złotych i zatrudni blisko 2500 osób. To również największy projekt ostatniej dekady w Wałbrzyskiej Strefie pod względem deklarowanych nowych miejsc pracy. We wrocławskiej fabryce produkowane będą nakładki ortodontyczne. Będzie to pierwsza inwestycja koncernu w Europie i trzecia na świecie (po Meksyku i Chinach).
Na inwestycje w pierwszym kwartale zdecydowała się również firma Robert Bosch, producent elementów układu hamulcowego. Niemiecki koncern rozbuduje podwrocławską fabrykę w miejscowości Mirków. Projekt opiewa na ponad 100 milionów złotych i da zatrudnienie kolejnym 60 osobom.
Inwestycje zrealizuje także wrocławska firma GoGlobal24 zajmująca się usługami logistyczno-magazynowymi oraz Capchem Poland, który w wielkopolskim Śremie zajmie się produkcją elektrolitu znajdującego się w bateriach pojazdów elektrycznych.
- Wałbrzyska Strefa nie zwalnia tempa i wciąż wydaje nowe decyzje. Rozpatrujemy kolejne wnioski o wsparcie inwestycji oraz prowadzimy rozmowy z kilkunastoma nowymi przedsiębiorcami. Realizujemy również inwestycje własne – w Wałbrzychu budowane jest Centrum Przemysłu 4.0 oraz hala przemysłowa pod wynajem. Podobne obiekty powstają również w innych miejscowościach Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz w Wielkopolsce – wymienia dr Paweł Kurtasz, wiceprezes spółki.
Obecnie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” prowadzi działalność ponad 250 przedsiębiorców, którzy zainwestowali 30 miliardów złotych i zatrudniają około 65 tysięcy pracowników.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” sp. z o.o.
www.invest-park.com.pl
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 74 664 91 52, 74 664 91 54, 74 664 91 79
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.