Z uwagi na zjawiska pogodowe występujące na terenie Polski i potrzebę wsparcia mieszkańców miejscowości dotkniętych burzami i nawałnicami, Minister Obrony Narodowej pan Mariusz BŁASZCZAK, zdecydował o podniesieniu gotowości przeciwkryzysowej Wojsk Obrony Terytorialnej do 12 godzin. Gotowość będzie utrzymana do godz. 24.00, 18 lipca br./niedziela/.

Alert obowiązuje żołnierzy – medyków oraz stanowiących obsługi:
- pił spalinowych,
- łodzi desantowych;
- pomp;
- cystern na wodę;
- agregatów prądotwórczych;
- autokarów;
- dronów rozpoznawczych.
Żołnierze będący druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz żołnierze – medycy będący na dyżurach w służbie zdrowia, są zwolnieni ze stawiennictwa, ze względu na wykonywanie działań antykryzysowych w swoich instytucjach.
 
Obecnie do działań przeciwkryzysowych zostali powołani żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady OT, którzy pomagają w usuwaniu skutków podtopienia budynków sądu w Lwówku Śląskim, z 11 Małopolskiej Brygady OT, którzy usuwają skutki frontu burzowego w Nowym Sączu oraz pomagają przy odtworzeniu zasobów Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego miasta Nowy Sącz oraz żołnierze z 1 Podlaskiej Brygady OT, którzy usuwają skutki zalania pomieszczeń w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Podwyższenie alertu gotowości do działań kryzysowych WOT
to wot to polnische wirtschaft i pomysł człowieka o obłąkanej twarzy. zamiast zbudować zbiorniki retencyjne i udrożnić rowy i kanalizę to zbiera się harcerzy z workami z piaskiem. zamiast zbudować wojsko to zbiera się harcerzy, którzy z dołu moga sobie swoją prywatną lornetką pooglądać przelot ruskiej rakiety. zamiast logicznie zaplanować las tak aby go wiatr nie przewrócił to angażuje sie wot z piłami spalinowymi do dorżniecia lasu po wichurze. zamiast pakować setki milionów w kościół celem wypasu kaznodzieji głoszących cnotę ubóstwa to angażuje się wot do tego aby rozdał świąteczne paczki z mąką i z olejem rzepakowym dowodzących tego że kler nad wiernymi czuwa. sprawy podstawowe są niezałatwione a zamiast tego jest wot czyli krawiec cerujący dziury w gaciach nieogara czyli państwa.
2021-07-20 09:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.