Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy, które symbolizują odradzające się życie. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wieli Tydzień, okres przygotowania duchowego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kulminacyjnego punktu Historii Zbawienia.
Wielki Tydzień rozpoczyna się w atmosferze triumfu, radosnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zmierzając ku miastu, od strony Góry Oliwnej, Jezus dosiadł osiołka, a tłum witający Syna Bożego rozścielał na drodze płaszcze i gałązki drzew. Spełniło się starotestamentowe proroctwo Zachariasza: „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny, jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy" (Za 9,9). Triumfalne przybycie Chrystusa do Jerozolimy wiąże się z coraz bliższym czasem Jego ukrzyżowania, ale przede wszystkim Zmartwychwstania.
Dziś po Mszy św. południowej w kościele parafialnym w Przewornie rozstrzygnięty został konkurs gminny na najpiękniejszą palmę. Wzięło w nim udział 13 sołectw. Zdaniem jury najładniejszą palmę przygotowało sołectwo z Konar.
Bogaty fotoreportaż i więcej na ten temat już w najbliższą środę w świątecznym wydaniu "Słowa", a niebawem materiał wideo obrazujący wydarzenie.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.