Podczas obrad wójt Tomasz Gracz odpowiadał na wiele pytań radnych
Na ostatniej sesji w Kondratowicach poruszono wiele spraw istotnych dla mieszkańców gminy. Wójt wyjaśniał między innymi dlaczego remonty chodników są dla niego ważniejsze, niż klimatyzacja świetlic. Podczas obrad padła także deklaracja współpracy jednego z radnych powiatowych z radą gminy.
W sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się XVII sesja miejscowej rady gminy. Obrady trwały ponad 3 godziny, więc na potrzeby relacji w gazecie skupimy się na najważniejszych naszym zdaniem wątkach.- Muszę się pokajać. Przegapiłem to - mówił przewodniczący Rady Gminy Kondratowice Henryk Muszyński
Do pierwszej dyskusji pomiędzy radnymi doszło podczas uchwalania planu pracy komisji rewizyjnej na 2020 rok. O zatwierdzenie tego planu wnioskował radny Czesław Krawczyszyn. Radna Agata Giemza podkreśliła, że zgodnie z gminnym statutem, rada układa plan pracy komisji rewizyjnej do 31 stycznia. Przewodniczący rady Henryk Muszyński zgodził się z Giemzą. - Ostatnia sesja była 15 stycznia. Obowiązki służbowe uniemożliwiły mi zwołanie sesji przed 31 stycznia. Jest to uchybienie. Nadzór prawny wojewody na pewno się tym zajmie. Muszę się pokajać. Przegapiłem to. (…) Z treści statutu wynika, że plan pracy uchwalany jest obok zleceń na kontrole. - powiedział Muszyński. - Czyli nie przyjmujemy tego planu, dopóki nie będziemy mieli wykładni prawnej? - pytała radna Małgorzata Krzesińska. Przewodniczący zdecydował, że plan pracy komisji będzie uchwalany na sesji, mimo zastrzeżeń kilku radnych. - Nie trzymamy się pewnych zasad. W statucie mamy zapisane reguły, których musimy przestrzegać - zaznaczyła radna Teresa Białkowska. Wniosek Krawczyszyna uzyskał większość, gdyż 9 radnych było za, 4 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.
Po pewnym czasie skarbnik Emilia Dziurdź przedstawiła zmiany w gminnym budżecie na 2020 rok, a miały one związek z przystąpieniem samorządu do realizacji projektów unijnych. Jeden z nich realizować ma Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kondratowicach. Radnego Krawczyszyna zainteresowało, kto będzie prowadził omawiany projekt. - Czy pracownicy zatrudnieni na stałe? Czy będzie to w godzinach pracy, czy po godzinach? (…) Doświadczenie w tej jednostce jest takie, że podobne rzeczy robi się w godzinach pracy - mówił. Muszyński stwierdził, że sprawa omówiona była na posiedzeniu komisji, które odbyło się przed sesją. 12 radnych głosowało za zmianami, a trzech wstrzymało się. Chwilę potem rada przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej.

„Ten cynizm nie jest potrzebny”
Po części uchwałodawczej wójt gminy Tomasz Gracz przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy między sesjami. Tuż po nim przyszedł czas na sprawy różne, gdzie radny Wiesław Skorupski poinformował, że w powiecie strzelińskim jest realizowany program wymiany tzw. kopciuchów na nowoczesne źródła ogrzewania. Jego zdaniem, do projektu przystąpiły gminy Strzelin, Borów i Wiązów.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj


 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
tlen
DO SPRAWIEDLIWY
Widzę że w twoim zawodzie to poprawna ortografia nie jest wymagana :D Wróć do podstawówki :D
0
Gravatar
spajker.
RE: ZUK nadal bez kierownika, ale za to z pompami
Piolar powiedziała :
W 2022 wybory samorządowe... nie mogę się już doczekać. Jednak jakieś standardy trzeba zachować. To jest gmina wiejska... ja wszystko rozumiem. Tyle, że totalny bark wiedzy u ludzi na stanowiskach kierowniczych w tej gminie, wykracza poza wszelkie normy. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać? To jeszcze administracja publiczna, czy już kabaret? Może oni powinni na scenie występować? Może marnują się za biurkiem? Z pewnością się marnują! Z takim talentem komediowym, to zarabialiby o wiele więcej niż na posadach w gminie. Jeszcze czegoś takiego to nie widziałem i nie wiedziałem, że istnieją tacy ludzie w XXI wieku. Jestem w szoku.
jacy wyborcy takie władze. jaka władza taki dobrobyt. jaki dobrobyt taki stan umysłu wyborców.sprawdza się i małej pipidówie i w skali kraju.ale nos do góry, siła władzy kończy się tam gdzie kończą się pieniądze albo tam gdzie zaczyna sie kilka sztuk wirusa.

0
Gravatar
Sprawiedliwy
Do Korona
To proszę powiedzieć na której to świetlicy gdzie są świetlicowe na umowie o pracę. A są w prawie każdej wiosce przebywają jakieś dzieci. Świetlice są puste przebywa w nich tylko Pani swietlicowa. Czy to jest gospodarności. Już dawno radni powinni się tym zająć. A klucze od świetlicy powinny znajdować się u sołtysów do dyspozycji mieszkańców. Akurat tutaj nie zablysnoleś. Ty który marzysz że będziesz nr 1 w Gminie.... Napisz coś znowu A później znowu sobie odpisz po inną nazwą i tak się bawisz od ponad roku. Sprawdzałem...
0
Gravatar
Korona
RE: ZUK nadal bez kierownika, ale za to z pompami
Teraz nasz ulubiony wójt planuje pozwalniać wszystkie świetlicowe i pozamykac swietllice. Co zabrakło na nagrody dla swoich marionetek?
0
Gravatar
Piolar
RE: ZUK nadal bez kierownika, ale za to z pompami
W 2022 wybory samorządowe... nie mogę się już doczekać. Jednak jakieś standardy trzeba zachować. To jest gmina wiejska... ja wszystko rozumiem. Tyle, że totalny bark wiedzy u ludzi na stanowiskach kierowniczych w tej gminie, wykracza poza wszelkie normy. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać? To jeszcze administracja publiczna, czy już kabaret? Może oni powinni na scenie występować? Może marnują się za biurkiem? Z pewnością się marnują! Z takim talentem komediowym, to zarabialiby o wiele więcej niż na posadach w gminie. Jeszcze czegoś takiego to nie widziałem i nie wiedziałem, że istnieją tacy ludzie w XXI wieku. Jestem w szoku.
0

Przeczytaj także