Próżno szukać kompromisu na linii radni klubu „Nasza Gmina, Nasz Dom” i wójt. Ostatnia sesja była dobrym tego przykładem. Chociaż udało się w końcu przyjąć budżet, to nie we wszystkich aspektach mieliśmy pełną zgodę.

W środę, 17 lutego, odbyła się XXXIII sesja Rady Gminy Kondratowice. Zwołano ją w celu uchwalenia budżetu gminy na rok 2021. Pozostałe samorządy powiatu strzelińskiego jakiś czas temu podjęły swoje uchwały budżetowe. Nie wiadomo skąd wynikała taka opieszałość radnych z Kondratowic.
Na początku skarbnik gminy Agnieszka Majewska odczytała projekt uchwały budżetowej. Chwilę później przewodniczący rady Henryk Muszyński odczytał opinię składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej odnośnie przedłożonego budżetu. Była pozytywna. Komisja rewizyjna także pozytywnie zaopiniowała budżet, choć z poprawkami. Także i komisja budżetu wydała pozytywną opinię odnośnie uchwały. Podobnego zdania była komisja do spraw społecznych. Potem wójt Tomasz Gracz miał się ustosunkować do wniosków przedstawionych przez komisję budżetu.
- Ciężko mi się do nich odnieść, ponieważ otrzymałem je przed chwilą (komisja obradowała w przerwie sesji - red.). Komisja, która miała wydać ostateczną opinię do 10 grudnia (2020 roku - red.), wydało ją przed chwilą, czyli 17 lutego w trakcie sesji - wyjaśniał Gracz.
Powiat nie,
gmina tak

W dalszej części zwrócił uwagę, że radni zaproponowali dofinansowanie na drogę powiatową Kondratowice-Białobrzezie, w wysokości 150 tys. zł. - Pozwoliłem sobie zadzwonić do skarbnik powiatu...
Radni Czesław Krawczyszyn (z lewej) i Wiesław Skorupski zadali wójtowi kilka pytań
Tekst ukazał się w nr 7 (1046) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl

Komentarze   

Sesjon Permalink102 +7 Sesjon
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
Cytuję Gość:
JANECZKA ale ty jesteś mundra... :roll:

Hm, mundra, radząca, na szczęście są tylko 3 takie Jancie
2021-03-29 23:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink101 +4 Gość
...
JANECZKA ale ty jesteś mundra... :roll:
2021-03-29 22:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Janeczka Permalink100 -11 Janeczka
...
No w końcu normalna sesja dziś była w Kondratowicach. Czy nie może tak byc? Oczywiście nie było radnego z Grzegorzowa i z górki. Może zawsze powinno tak być.... Ale wróćmy do tematu. Sprawnie, merytorycznie i kulturalnie dziś było. Dziwi mnie postawa przewodniczącej komisji budżetu radnej z kondratowic, nie chciała być w komisji dotyczącej gospodarki śmieciowej? A niby dlaczego? Ona tak skrupulatnie sprawdza budżet, nieraz nie może bo pojąć Ale wie że ma rację.... A tu nagle nie chce wiedzieć skąd wynikają koszty gospodarki śmieciowej? To jestem w szoku bo niby jej zależało....widocznie nie do końca.... A czełaf niby mądrego chce zrywać i znów wyszło jak zawsze.... ciekawe kto pisze te wszystkie interpelacje cesłafofi? Bo chyba nie on sam skoro nie wie co było w nich napisane... Ale wstyd, wstyd Panie czeslafie.....
2021-03-29 17:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec23 Permalink99 +12 Mieszkaniec23
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
Chociaż się zamknął z tymi oświadczeniami! Żal już było na to patrzeć jak to siebie na piedestał stawia bo oczywiście za niego to gmina jest kraina mlekiem płynąca
2021-03-21 22:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Kumaty Permalink98 +10 Kumaty
Kto wezwie kontrol?
Cytuję spajker.:
Cytuję Kombajn mutant:
Cytuję Gość:
Dlatego przdała by się szeroka kontrola instytucji państwowych typu NIK, która zbadała by gminę i wszystkie jej jednostki...we wszystkich aspektach!

zatrudnianie rodziny i znajomych jest przestępstwem. to jest korupcja polegająca na wyprowadzaniu publicznych pieniędzy do rodzinnej kieszeni i przekroczenie uprawnień rozumianych jako reprezentowanie interesu znajomych a nie interesu gminy. pani sołtysowa premierem a jej bratanek szefem orlenu a partnerka szefa rady nadzorcze obskakuje. a tek banaś z NIKu i jego syn w banku? a polityk morawiecki i jego syn nauczyciel historii premierem? a pułkownik stolzman i jego syn prezydent? a wiceburmistrz strzelina i jego rodzina posiadająca pół strzelina za ułamek ceny? to nie jest przestepstwo?


Kto wezwie kontrolę do Gminy? Kto? Kto się odważy? Radni którzy zaakceptowali fajlurę z wodociągami, wójt który też wiedziała ale wlał nie wiedzieć bo jego przyjaciel to wszystko załatwił? radni dużo gadają ale cykają się co się z nimi stanie więc mogą się tylko wyżalić na tym forum jaki to wójt podły. Wójt nie w ciemię bity i kuty na cztery nogi. Radni mogą mu ... skoczyć i obtoczyć. Może to wulgarne ale szczrze mówiąc nic parlamentarnego nie przychodzi mi do głowy gdy mam komentować "stosunki" w tej gminie. Normalni ludzie trzymają się z dala od tego bagna bo rzygać się chce i nic więcej.
2021-03-21 22:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Japa Permalink97 +4 Japa
o co chodzi?
Cytuję mieszkaniec:
A co to za afera z radną z Kondratowic wybuchła. Cała miejscowość się z niej śmieje??? Chodzi i siłownię zewnętrzną na boisku w Kondratowicach. O co chodzi????

No chcę ci odpowiedzieć ale nie wiem co ty gadasz. Polska jezyka trudna jezyka
2021-03-21 22:15 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkaniec Permalink96 -10 mieszkaniec
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
A co to za afera z radną z Kondratowic wybuchła. Cała miejscowość się z niej śmieje??? Chodzi i siłownię zewnętrzną na boisku w Kondratowicach. O co chodzi????
2021-03-21 18:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink95 +9 Mieszkaniec
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
Co Ty mówisz?! Każdy gada ze to siostra rządzi.
2021-03-17 12:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Egon Permalink94 +2 Egon
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
Cytuję Egon22:
A Magdalena? Posali ze ona będzie Panią Sekretarz

Ona i tak rządzi przecież :D
2021-03-17 11:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Egon22 Permalink93 +7 Egon22
RE: Urzędnicy mają już dosyć politycznej walki
A Magdalena? Posali ze ona będzie Panią Sekretarz
2021-03-17 11:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.