W nocnym spotkaniu z historią wzięło udział 27 uczniów klas gimnazjalnychJuż po raz czwarty Zespół Szkół Publicznych w Prusach wziął udział w projekcie Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej, pod hasłem Noc z filmem historycznym. Tematem tegorocznej nocy było życie Jana Nowaka-Jeziorańskiego – „Kuriera z Warszawy”.

W wydarzeniu wzięło udział 27 uczniów z klas 1-3 gimnazjum oraz Maria Karakow, Marzena Jędrzejewska,, Anna Pilipaka i Krystyna Bazal.
Celem takich spotkań jest kształtowanie postaw patriotycznych, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom wzorców do naśladowania oraz kształtowanie postaw szacunku wobec ważnych postaci historycznych – ludzi, dzięki którym Polska jest wolnym krajem.
W ramach nocnej przygody uczniowie oglądali film dokumentalny o życiu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, prezentację multimedialna oraz wysłuchali rozdziału z książki pt. „Galop 44” (czytały panie).
Wśród zadań przygotowanych przez organizatorów znalazło się zbudowanieatrapy radiostacji powstańczej „Błyskawica”, rozszyfrowanie treści depeszy powstańczej, narysowanie komiksu i wymyślenie hasła propagandy PRL zniechęcającego do słuchania Radia Wolna Europa. Ponadto uczniowie w ramach dbałości o kondycję fizyczną, jako żołnierze AK, pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej. W międzyczasie wszyscy zjedli wspólną kolację i uczyli się tańca „belgijka” i grali w „dwa ognie”, a także za pomocą portalu Facebook komunikowali się z innymi uczestnikami zabawy ze szkół DRSzAK. Do domów rozeszli się dopiero o 7 nad ranem.
Zdjęcie: ZSP Prusy

 

Komentarze   

spajker Permalink1 -1 spajker
RE: „Noc z filmem historycznym”
polska wojna obronna 1939 to jest temat a nie resztki wody po kisielu czyli ak. w bitwie nad bzura w 1939 wzięło udział 230 tys polskich żołnierzy z armii poznań i pomorze i w 1 fazie bitwy w ciągu kilku dni walki wybili 80% niemieckiego sprzętu i dostali w doopę tak że niemiecki as generał von blaskowitz rozważał zawieszene broni i dgyby nie postępoy wojsk niemieckich na innych odcinkach frontu pewnie skamałby u kutrzeby o rozejm. polskie siły zbrojne w 1939 roku to były 6 siły zbrojne na świecie i 3 siły zbrojne w europie. w 1939 roku niemcy ( po nowemu naziści) zajęli zaledwie 10% polskiego terytorium i wytłukli zaledwie 10% stanu osobowego polskich sił zbrojnych. dało się spokojnie kontynuować wojnę przy tak minimalnych stratach. związek zdradziecki oraz pedofilscy zdradzieccy tchórzliwi alianci zmienili bieg historii i to a nie jakaś podziemna ak powinno być przedmiotem nauczania. polski czołg TP7 z uzbrojeniem vickersa i z silnikiem diesla przewyższał technicznie niemieckie pkw1 2 i 3 ale na filmach i w podręcznikach pokazuje się polskiego fanatycznego durnia z ułańską wyobraźnią, który łamie szablę na krótkiej jak penis grodzkiej lufie niemieckiego pzkw.
2015-03-23 17:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.