„Złotokłose” za stołem, który zdobył nagrodę „Złotej Łyżki”Zespół ,,Złotokłose” z Kondratowic osiągnął niespodziewany sukces. Panie zdobyły nagrodę ,,Złotej Łyżki” w przeglądzie bożonarodzeniowym organizowanym przez GOKiP w Ciepłowodach.
W niedzielę, 13 grudnia, w Ciepłowodach odbył się Przegląd Tradycji i Zwyczajów Bożonarodzeniowych „Przy Wigilijnym Stole”, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach. Po raz pierwszy w swojej trzyletniej historii udział w przeglądzie wziął Gminny Zespół Folklorystyczny ,,Złotokłose” z Kondratowic. Zespoły i koła gospodyń rywalizowały o nagrody w trzech kategoriach: tradycyjny stół bożonarodzeniowy, tradycyjna choinka oraz tradycyjna polska kolęda. Ku zaskoczeniu samych zainteresowanych, ,,Złotokłose” zdobyły nagrodę „Złotej Łyżki” za wystawienie stołu wigilijnego. O przygotowaniach zespołu do przeglądu rozmawialiśmy z jedną z jego założycielek, Teresą Białkowską. - Dostałam zaproszenie na przegląd od GOKiP-u w Ciepłowodach. Do udziału udało mi się zachęcić kilka osób z zespołu oraz parę pań zaprzyjaźnionych z nami. Oprócz mnie do Ciepłowód pojechały Józefa Bochnak, Maria Wysocka, Irena Jędrzejewska, Helena Szczepańska i Bożena Krzesaj jako ,,Złotokłose” oraz Wanda Miłek, Jadwiga Keller, Janina Piestrak, Zofia Biłas i Krystyna Jasion. Generalnie nasze przygotowania wyglądały bardzo spontanicznie. Choinkę dekorowałyśmy własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Tak się złożyło, że pochodzimy z różnych stron Polski, zatem ustaliłyśmy, że każda z nas przygotuje na stół potrawę typową dla regionu, z którego pochodzi. Rozmawiałam z wójtem Kondratowic, który zgodził się, aby gmina sponsorowała nam produkty. Podejrzewam, że wrażenie na komisji zrobiła różnorodność naszych dań na stole. Każde pochodziło z innego zakątka kraju. Nie zapomniałyśmy również o sianku, opłatku i Biblii, co nie pojawiło się na żadnym ze stołów, a dla nas to był bardzo ważny element. Do całego turnieju podeszłyśmy z sercem – opowiadała pani Teresa.
Redakcja Słowa Regionu gratuluje paniom sukcesu i życzy dalszego zapału w kultywowaniu tradycji. Działalność zespołu można śledzić poprzez profil facebookowy ,,Złotokłose”. Znajduje się tam sporo zdjęć z różnych inicjatyw, w których bierze udział ta grupa.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ANN
RE: Ich stół okazał się najlepszy
Piękna inicjatywa ! Dumna jestem że te panie biorą sprawę w swoje rece i nie tylko wkładają swój czas i pracę aby się rozerwać , ale jeszcze pokazują nam młodszym ,że samo narzekanie , że u nas się nic nie dzieje nie wystarczy ! Drogie psnie brawo ! Brawo pani Teteso , wiem że to pani inicjatywa , czekam na następny występ !
0

Przeczytaj także