Obecny rząd planuje wprowadzić ustawę o zwiększeniu odległości pomiędzy wiatrakami, a zabudowaniami (fot. wiki)
Od kilku lat mówi się głośno o budowie turbin wiatrowych na terenie gmin Borów i Kondratowice. Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak poinformował nas, że obecnie są prowadzone prace nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.
- Konkretne plany są w trakcie uzgodnień, a miejscowości, w których obrębie mają powstać turbiny, to Grzegorzów i Podgaj. Nie wiadomo jednak, czy ta inwestycja będzie miała szanse realizacji. Obecny rząd chce na mocy ustawy zwiększyć odległości między wiatrakami a zabudowaniami. Mówi się tutaj o minimum dwóch kilometrach - powiedział wójt. Dodał także, że jeśli wspomniana ustawa wejdzie w życie, to szansa na budowę turbin na terenie gminy Kondratowice, jak i wielu innych miejscach w Polsce (m.in. w gmienie Przeworno), jest niewielka.
Na postawieniu wiatraków skorzystaliby na pewno właściciele pól, którzy podpisaliby z inwestorem umowy dzierżawy. Sama gmina mogłaby liczyć na spore przychody z tytułu podatku od nieruchomości. Pozostaje zatem czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Komentarze   

Mam_wiatry Permalink3 +1 Mam_wiatry
RE: Wiatraków nie będzie?
Cytuję fxbfxhgf:
Z drugiej strony patrząc, osoby które mieszkają w pobliżu wiatraków skarżą się na hałas i wibracje. Infradźwięki emitowane przez wiatraki mają szkodliwy wpływ na człowieka. Wystarczy poszukać: wiatraki, choroba wibroakustyczna itp.


Wiatraki tak specyficznie świszczą i mieszkanie koło takiego urządzenia jest wyczerpujące psychicznie i fizycznie. To udręka. Zwolenników wiatraków zapraszam pod wiatrak niech sami posłuchają jak to świszczenie jest wielką dolegliwością.
2016-05-04 20:46 Cytować Zgłoś administratorowi
fxbfxhgf Permalink2 +1 fxbfxhgf
Nie ma tego złego...
Z drugiej strony patrząc, osoby które mieszkają w pobliżu wiatraków skarżą się na hałas i wibracje. Infradźwięki emitowane przez wiatraki mają szkodliwy wpływ na człowieka. Wystarczy poszukać: wiatraki, choroba wibroakustyczna itp.
2016-05-04 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
A.M. Permalink1 +14 A.M.
Sciema polityczna
Oczywiscie że wiatraków nie będzie -bo w ogóle ich nie miało być to kolejna ściema. Dobrze że jest na kogo zwalić .Strefa ekonomiczna .
2016-05-03 09:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.