W sierpniu tego roku gmina Kondratowice rozpocznie usuwanie azbestu na swoim terenie. Pozyskano już środki zewnętrzne na ten cel
Obecnie w całym kraju trwa oczyszczanie z azbestu. Nie inaczej jest w przypadku gminy Kondratowice, która w sierpniu rozpocznie usuwanie azbestu na swoim terenie. O szczegółach poinformował nas wójt Wojciech Bochnak. - Przystąpiliśmy do programu ,,Czysta gmina bez azbestu”. W jego ramach pozyskaliśmy 34 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Część mieszkańców ma już azbest zmagazynowany na swoich posesjach. Inni zaś zaplanowali wymianę pokrycia dachowego. Wówczas informują nas o tym, przyjeżdża firma, a my płacimy za zdjęcie azbestu. Mieszkańcom pozostaje tylko pokrycie kosztów nowego dachu - mówił wójt Bochnak. Dodał także, że cała ta akcja trwa kolejny rok z rzędu. - Gmina sukcesywnie zajmuje się utylizacją azbestu - zakończył wójt.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.