Za pomocą GEOSYSTEMU każdy mieszkaniec kraju, czy gminy może sprawdzić w internecie jak jego działka jest zapisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.Foto: Valdas Zajanckauskas/freeimages.com
Samorządy w Polsce coraz częściej wprowadzają wiele udogodnień dla swoich mieszkańców. Na pewno jednym z nich jest program komputerowy GEOSYSTEM. Na czym polega jego funkcjonalność? Zapytaliśmy o to wójta Kondratowic, Wojciecha Bochnaka.
- Za pomocą GEOSYSTEMU każdy mieszkaniec kraju, czy gminy może sprawdzić w internecie jak jego działka jest zapisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Nie trzeba wówczas przychodzić do urzędu. Wystarczy wejść na omawiany portal, który jest podpięty pod naszą stronę internetową. Wówczas osoba zainteresowana może sprawdzić czy jego działka przeznaczona jest pod budownictwo, pod przemysł, bądź pod jakiś inny rodzaj działalności - tłumaczył Bochnak. Dodał także, że program przeznaczony jest nie tylko dla właścicieli poszczególnych powierzchni. Z aplikacji skorzystać może każdy, nawet osoba, która interesuje się danym terenem i chce sprawdzić jego przeznaczenie w planie zagospodarowania.
- Aplikacja jest na razie w fazie testowej. Do końca bieżącego roku płacimy za niego symboliczną złotówkę. Jeżeli zdecydujemy się korzystać dalej z GEOSYSTEMU, to wówczas będzie on nas kosztować 3 tys. zł rocznie - kontynuował wójt gminy Kondratowice.
Aby skorzystać z programu, to w wyszukiwarce internetowej wpisujemy: kondratowice.e-mapa.net. Po przejściu do aplikacji wybieramy interesujący nas teren. Następnie po stopniowym powiększaniu mapy widzimy numery działek oraz ich przeznaczenie. Program pokazuje nam również wiele innych przydatnych detali.
- Pamiętajmy jednak, że w wypadku gdy ktoś będzie chciał załatwić formalności związane z działkami, to i tak musi udać się do urzędu po potwierdzenie. Zaoszczędzony zostanie czas na przeglądanie map, gdyż teraz każdy mieszkaniec będzie mógł to zrobić z poziomu własnego komputera - zakończył wójt.

Komentarze   

Tedi Permalink3 0 Tedi
Czekamy na pozostałe gminy
Czekamy na Wiązów, Przeworno i Borów.
2016-08-25 18:37 Cytować Zgłoś administratorowi
asłan Permalink2 +5 asłan
RE: Sprawdzisz działkę, nie wychodząc z domu
[quote name="W"]Świetna sprawa! Brawa dla p. Bochnaka, koszt stosunkowo nie jest duży, a mapa bardzo funkcjonalna. Pani Dorota też powinna się zainteresować :)[/quote

Czym się podniecasz? Inni już dawno to mają.

strzelinski.e-mapa.net/
strzelin.e-mapa.net/
2016-08-25 13:16 Cytować Zgłoś administratorowi
W Permalink1 -5 W
RE: Sprawdzisz działkę, nie wychodząc z domu
Świetna sprawa! Brawa dla p. Bochnaka, koszt stosunkowo nie jest duży, a mapa bardzo funkcjonalna. Pani Dorota też powinna się zainteresować :)
2016-08-25 10:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.