Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Prawie dwie godziny trwała akcja, która kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, zlokalizowanie perfidnego przestępcy może trochę potrwać. Czy uda się odzyskać pieniądze?
W przestępczym procederze wzięły udział dwie lub trzy osoby. Już to świadczy, że nie był to jednorazowy „skok na kasę”, ale zaplanowana akcja, której ofiarą padł mieszkaniec powiatu strzelińskigeo.
- Zaczęło się od niewinnego na pozór telefonu od kuriera – powiedziała Monika Rakus, prokurator rejonowa. - „Mam dla pana/pani paczkę. Proszę być w domu o 16.00”. Niby prosta informacja a okazało się, że był to początek przemyślanego ataku na oszczędności całego życia. Poszkodowany znał z telewizji i prasy metodę oszustwa „na wnuczka”. Padł jednak ofiarą oszustwa „na policjanta” - dodała nasza rozmówczyni.
Było popołudnie, kiedy w mieszkaniu zadzwonił telefon stacjonarny. Okazało się, że dzwoni kurier, który ma na ten adres dostarczyć przesyłkę. Przypadkiem w domu byli wszyscy domownicy. Zdziwili się, bo żadne nich niczego nie zamawiało i nie spodziewało się kuriera. Skoro nikt z nas, to zapewne jakaś pomyłka, pomyślała zapewne przyszła ofiara oszusta. Zaledwie kilka minut po pierwszym telefonie rozległ się kolejny dzwonek. Rozmówca był inny, ale dzwonił w tej samej sprawie, chodziło o kuriera. - Jestem funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadzimy akcję przeciwko oszustom – powiedział policjant przebieraniec, czyli po prostu oszust. - Może pan stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych (tu padła konkretna kwota). Ktoś, posługując się kserokopią pana dowodu osobistego, będzie próbował pobrać pieniądze z pana konta. Proszę z nami współpracować, to złapiemy oszusta – tłumaczył oszust podający się za policjanta. Po czym nastąpiła seria pytań: w którym banku ma pan rachunek, ile pieniędzy jest na koncie, czy ma pan telefon komórkowy i jeszcze kilka innych. Przyszła ofiara przestępcy odpowiedziała na wszystkie pytania.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink1 -1 spajker
RE: Uwaga! Teraz okradają „na policjanta”
Ustrój państwa jest taki że warto być menelem a nie warto być człowiekiem mądrym pracowitym i zamożnym.
Oszustwo na wnuczka i na policjanta nie działa u dresową na Konopnickiej ani u Franka. Oni nic nie mają bowszystko przehulali a do tego każda ich odpowiedź brzmi s3.1454erdalaj. i jak tu takiego okraść?
Do tego będąc dresiwem i Frankiem dostaniesz za darmo nowe mieszkanie żywność opał prąd i gaz sam sobie bezkarnie i tradycyjnie ukradniesz dostaniesz 500+ za każdego splodzonego złodzieja przez 18 lat.

Policja jak złapie oszusta to da mu sanatorium ogrzewane z prywatnymi ochroniarzami z 3 posiłkami dziennie z telewizją z biblioteką z prywatnym psychologiem no i z elita elit czyli z innymi Frankami w pasiakach. Pasiaki oczywiście za darmo.
Tak się buduje silne państwo.
2019-08-15 09:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz