W ostatnich dniach kronika policyjna można powiedzieć, że pęka w szwach od przypadków, w których funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwych kierujacych, rowerem albo, co znacznie gorsze, kierujących samochodem. Choć co tydzień sypią się mandaty i sprawy trafiają do sądu, nieodpowiedzialnych pijaków nie ubywa. Popatrzmy, jak wygląda lista z ostatnich kilku dni:
3 maja, niedziela, godz. 12, Miechowice Oławski, motorowerzysta, u którego alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
3 maja, niedziela, godz. 8:45, Brochocinek. Policjanci zatrzymują 51-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, który jechał fiatem punto i miał 0,5 promila.
4 maja, poniedziałek, godz. 11, Zielenice, 54-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu, 0,5 promila.
5 maja, wtorek, godz 17:50, ul. Grunwaldzka w Strzelinie, policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę Seata (mieszkańca powiatu strzelińskiego), który miał w wydychanym powietrzu aż 2 promile alkoholu.
6 maja, środa, ul. Polna w Borowie, pijany rowerzysta, mieszkaniec powiatu, 1 promil.
7 maja, czwartek, godz 16:30, Warkocz, pijany rowerzysta, 3 promile.
7 maja, czwartek, godz. 18:30, Księginice Wielkie, 44-letni rowerzysta - mieszkaniec powiatu, 1,5 promila
8 maja, piątek, godz. 17:25, Opatowice, 57-letni rowerzysta – mieszkaniec powiatu, 3 promile.
8 maja, piątek, godz. 15:40, Strzelin, ul. Młynarska, 56-letni rowerzysta, również mieszkzaniec naszego powiatu, 1 promil.
8 maja, piątek, godz. 0:20, ul. Ząbkowicka w Strzelinie. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu, który kierował samochodem osobowym marki Citroen, mimo iż miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu.
***
Tak wygląda smutna lista, a jej bohaterowie, niestety, często są sprawcami ludzkich tragedii. Sama praca policji nie wystarczy, by z problemem się uporać. Tu musi być nasza, obywateli rola, by alkohol za kierownicą piętnować i na wszelkie sposoby temu przeciwdziałać. Widząc takich ludzi, natychmiast musimy informować policję. Bo nigdy nie wiemy, kogo i kiedy zabiją...

Komentarze   

cześ Permalink3 -2 cześ
hahaha
ja rowerem przeważnie śmigam na podwójnym gazie ale to tylko dlatego żeby nie jechać autem, rozumiem że trzeba karać kierowców ale od rowerzystów polecam się odpie....
2020-05-20 19:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Marek76 Permalink2 +3 Marek76
RE: Piją na potęgę i jeżdżą
To niech jeszcze więcej sklepów z alkoholem otworzą i dopuszczą na rynek, więcej tanich i kiepskiej jakości napojów alkoholowych, to statystyki będą na pewno lepsze.
2020-05-20 18:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Ludy Permalink1 +2 Ludy
Rowerzysta
Cos cienko w zielenicach jeden pan notorycznie jeździ na promilach rowerem ale może to czyjś wujek albo cus
2020-05-20 14:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.