Strzelińscy policjanci w pierwszym dniu nowych obostrzeń wprowadzonych na terenie całego kraju prowadzą wzmożone działania podczas, których sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu strzelińskiego stosują się do przepisów związanych m.in. z zakrywaniem ust i nosa w przestrzeni publicznej.
- Mundurowi strzelińskiej jednostki prowadzą kontrolę skupiając się przede wszystkim w miejscach publicznych, aby egzekwować obowiązek zasłaniania ust i nosa, co wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. W trakcie działań funkcjonariusze starają się przede wszystkim uświadamiać, jak ważne są aktualne obostrzenia w walce z koronawirusem. Jednak w przypadku naruszenia obowiązujących przepisów każdy policjant podejmie decyzję, czy zdecyduje się na nałożenie mandatu „za naruszenie przepisów o zachowaniu się w miejscu publicznym”, tj. czyn z art. 54 Kodeksy Wykroczeń, pouczeniu lub też sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.
Podczas wykonywania czynności służbowych mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w miejscu zamieszkania. W tym celu każda osoba objęta izolacją domową może skorzystać z darmowej aplikacji „kwarantanna domowa”, o której pisaliśmy już we wcześniejszych komunikatach. Dowiedz się więcej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa
W tym przypadku aktualne przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. złotych dla osób, które nie przestrzegają obowiązku kwarantanny domowej.
Zatem jeżeli posiadamy objawy mogące świadczyć o zarażeniu lub mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, poinformujmy o tym fakcie interweniującego policjanta. Przypominamy, że od początku trwania pandemii, zarażonych zostało już 68 policjantów z samego województwa dolnośląskiego.
Podstawa Prawna - Rozporządzenie rady ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1758
Tekst i foto: Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie

Komentarze   

LM Permalink5 +4 LM
RE: Wzmożone działania policji. Czy mieszkańcy zakrywają nos i usta?
Cytuję Koala:
Bo słupki covidowe muszą się zgadzać...

muszą się zgadzać żeby komednat główny nie zabrał powiatowym stołków spod d...
2020-10-13 13:16 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink4 +9 TruckdriverDST
RE: Wzmożone działania policji. Czy mieszkańcy zakrywają nos i usta?
Do tego sie tylko nadaja. Mam nadzieje ze dojdzie kiedys do odbudowy calej "tej smiesznej formacji"
2020-10-11 14:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Koala Permalink3 +12 Koala
RE: Wzmożone działania policji. Czy mieszkańcy zakrywają nos i usta?
Bo słupki covidowe muszą się zgadzać...
2020-10-11 07:32 Cytować Zgłoś administratorowi
DOKTOREK Permalink2 +7 DOKTOREK
RE: Wzmożone działania policji. Czy mieszkańcy zakrywają nos i usta?
PIJANI PORUSZAJĄ SIĘ AUTAMI A ONI ZA LUDEM GANIAJĄ NA WOLNYM POWIETRZU BEZ MASKI WSTYD
2020-10-10 22:32 Cytować Zgłoś administratorowi
.. Permalink1 +5 ..
RE: Wzmożone działania policji. Czy mieszkańcy zakrywają nos i usta?
Polecam wejść do sklepu na Rynku jak młodzież ma przerwę z technikum - żadna z osób nie ma maseczki.
2020-10-10 20:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.