Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przez fałszywymi SMS-ami. Oszuści wysyłają SMS o treści: "Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE."
Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo!
W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję.
Nie reagujcie na takie wiadomości, to może kosztować majątek!
Główny Inspektorat Sanitarny

Komentarze   

spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Podają się za inspekcję sanitarną i straszą policją. Uwaga, to oszuści!
co za problem w tym aby podstawiony policjant dał się wciągnąć w to oszustwo i złapać sprawcę na gorącym uczynku? nie ma zlecenia politycznego? jest tylko akcja znicz akcja maja i co więcej? co to za policja, która zamiast złapać złodzieja ostrzega że można zostać okradzionym.
2020-10-12 09:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.