Nie tak dawno strzelińscy policjanci zatrzymali w Strzelinie na ul. Jana Pawła II nietrzeźwego 17-latka.
- W trakcie wykonywanych czynności nietrzeźwy młodzieniec kierował pod adresem policjantów groźby pozbawienia życia. W związku z tym, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy. W toku prowadzonych czynności skruszony 17 -latek przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, mł. asp. Łukasz Porębski.
W związku z tym zdarzeniem warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice. Nie powinno być przyzwolenia na kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów, którzy wykonują ustawowe czynności. Pamiętajmy, że każde zachowanie pociąga za sobą stosowne konsekwencje, a bezkarność osób łamiących prawo jest tylko pozorna.
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

spajker. Permalink1 +8 spajker.
RE: Pijany 17-latek obrażał policjantów
no ale gdyby pozwolić mu spełnić jego groźny to w akcie obrony koniecznej policja zdarłaby lakier z pałek tonfa i koleś zmieniłby zdanie na długi czas. czasami istnieje terror policji a czasami terror procedur. no i teraz prokuratura sąd i pierdel będą miały co robić a sprawę zawsze można załatwić doraźnie. dobrze jest też wziąć pod uwagę że groźby kierowane przez nietrzeźwego kolesia wygasaja samoistnie po wytrzeźwieniu i że 5cio minutowa doraźna ścieżka zdrowia ma zbawienne działanie na wątrobe konsumenta c2h5oh tak bez angażowania w proces leczniczy prokuratury i sądu. no ale być może nudzący się policjanci wolą długie procedury zamiast działań doraźnych.
2021-05-24 10:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.