W poniedziałek, 18 października, ok. godz. 8.30 mundurowi strzelińskiej jednostki zostali zadysponowani do kontroli autokaru, którym dzieci jednej z lokalnych szkół podstawowych miały wyjechać na wycieczkę. W pierwszej kolejności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie przenośnym urządzeniem wykazało, że 49-letni kierowca (mieszkaniec powiatu wrocławskiego) posiada blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
- W rozpytaniu nieodpowiedzialny kierowca nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzianego zachowania – wyjaśnia mł.asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Zgodnie z obwiązującą procedurą zostały mu zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, za co zgodnie z art. 87 Kodeksu Wykroczeń grozi kara aresztu albo grzywna.
Policjanci strzelińskiej jednostki policji systematycznie prowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców, a przede wszystkim ich stan trzeźwości. W tym przypadku dzięki wcześniejszemu zgłoszeniu, wyeliminowany został z ruchu nieodpowiedzialny kierowca, który mógł narazić na niebezpieczeństwo zarówno dzieci jak również innych uczestników ruchu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.