Przedstawiamy zdarzenia z kroniki policyjnej, do których funkcjonariusze byli wzywani 11 września.

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny
W poniedziałek, 11 września, policjanci przeprowadzili udaną operację zatrzymania 33-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Działania policji pozwoliły na skuteczne odnalezienie i zatrzymanie mężczyzny, który był poszukiwany w związku z prowadzonymi dochodzeniem.

Kolizja drogowa
11 września doszło do kolizji drogowej na ul. Dzierżoniowskiej w Strzelinie. Kierująca samochodem osobowym marki BMW nie zachowała odpowiedniej odległości między pojazdem poprzedzającym, co spowodowało zderzenie z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Mitsubishi. W wyniku tego zdarzenia doszło do uszkodzenia obu pojazdów.

Pomoc poszkodowanemu rowerzyście
11 września policja otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Strzelina dotyczące mężczyzny z urazem głowy, który mógł wymagać pomocy służb. Patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie i ustalił, że wskazany mężczyzna przy ul. Lipowej doznał urazu głowy w wyniku upadku z roweru. Zgłaszająca osoba była odpowiedzialna za wezwanie pomocy medycznej.

Plama oleju na drodze
11 września dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie dotyczące plamy oleju na odcinku drogi publicznej w Biedrzychowie. Plama ta mogła stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja natychmiast zadysponowała patrol na miejsce, gdzie ustalono, że plama oleju powstała w wyniku usterki technicznej ciągnika rolniczego. Na miejsce zadysponowano zastęp JGR Strzelin, aby zneutralizować substancję.

Pomoc nietrzeźwemu mężczyźnie
11 września mieszkaniec poinformował policję o nietrzeźwym mężczyźnie przebywającym w Strzelinie przy ul. Mickiewicza. Patrol został wysłany na miejsce i zajął się pomocą mężczyźnie. Po wstępnej ocenie stanu zdrowia i stanu trzeźwości, mężczyzna został odwieziony do miejsca zamieszkania, gdzie przekazano go opiece osoby najbliższej.

Kradzież piwa
11 września pracownik sklepu w Jegłowej zawiadomił policję o kradzieży 4 butelek piwa o łącznej wartości 16 zł. Sprawca, mieszkaniec powiatu strzelińskiego, dokonał kradzieży i opuścił teren sklepu. Policja przyjęła stosowne zgłoszenie i rozpoczęła procedurę skierowania wniosku o ukaranie do sądu wobec sprawcy. Kradzież zawsze jest naruszeniem prawa, dlatego policjanci sporządzili zawiadomienie do sądu o ukaranie złodzieja.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.